Minsk - Nymburk 71:63Nymburk zakončil VTB ligu porážkou v Minsku

Minsk

Basketbalisté Nymburka zakončili sezonu VTB ligy porážkou 63:71 na hřišti dosud posledního týmu tabulky skupiny B Minsku. Obsadili tak konečnou osmou příčku mezi deseti účastníky s bilancí pěti výher a třinácti porážek, oproti předchozí sezoně si o jednu příčku pohoršili. Běloruský celek po třetím vítězství skončil předposlední.

Basketbalista Nymburka Radoslav Rančík (uprostřed).

Český mistr odjel do Minsku bez klíčového hráče Jiřího Welsche a trenér Ronen Ginzburg dal více prostoru basketbalistům, kteří většinou nedostávají velký počet minut.

Minsk toho využil a od začátku si udržoval mírné vedení. Český mistr sice dokázal dohnat devítibodovou ztrátu a srovnat na 26:26, ale soupeř znovu odskočil. Šňůrou 22:7 dokonce získal ve třetí čtvrtině už náskok 15 bodů. Na to už Nymburk neměl odpověď.

Hvězdou utkání byl domácí Američan Tierre Brown, který zatížil konto soupeře 18 body. Na straně Nymburka byl s 11 body nejlepším střelcem tradičně Radoslav Rančík.

VTB liga basketbalistů - skupina B:
Minsk 2006 - ČEZ Basketball Nymburk 71:63 (16:13, 36:31, 53:42)
Nejvíce bodů: Brown 18, Kudravcev 13, Laškevič 10 - Rančík 11, Houška 10, Efevberha 9, Carter 7. Fauly: 18:21. Trestné hody: 17/10 - 15/12. Trojky: 7:5.
Jenisej Krasnojarsk - Neptunas Klajpeda 63:77
Ljubercy MO - CSKA Moskva 62:82
Lokomotiv Kubaň Krasnodar - VEF Riga 95:98
Žalgiris Kaunas - Nižnij Novgorod 69:62