Boston porazil New York, Welschovi se nevedlo

Basketbalisté Bostonu porazili v zápase mezi dvěma týmy z čela Atlantické divize NBA New York pětibodovým rozdílem 114:109. Jiří Welsch odehrál v dresu vítězných Celtics patnáct minut a jediným jeho proměněným hodem byla šestka. Kanonýr Philadelphie Allen Iverson potřetí za sebou padesátibodovou hranici nepřekonal, ve středečním utkání v Indianě dal bodů čtyřicet a pomohl Sixers k výhře 102:90.

Bostonu se na New York daří. Z posledních 14 vzájemných utkání Celtics zvítězili jedenáctkrát. Nejlepšími střelci byli Mark Blount s 22 a hvězda Paul Pierce s 21 body. New York měl přitom zápas dobře rozehraný, v první čtvrtině vedl o 14 bodů, ještě v třetí čtvrtině měli Knicks desetibodový náskok..

Bylo to podruhé během pěti dnů, kdy Boston stáhl čtrnáctibodový náskok soupeře, v sobotu prohrávali s Clevelandem dokonce o 16 bodů.

Allen Iverson z Philadelphie přerušil svoji skvělou minisérii, když dva zápasy po sobě nastřílel přes 50 bodů. Proti Indianě si připsal "jen" 40 a byl strůjcem výhry 76ers 102:90. Philadelphia měla drtivý závěr duelu, který vyhrála 19:2.

I ve druhém klání bez své vytrejdované hvězdy Vince Cartera zvládlo Toronto. Raptors porazili Utah 98:86.

Los Angeles Lakers bez problémů porazili New Orleans 101:89, myšlenkami ale po zápase byli už někde jinde. Už v sobotu se Lakers utkají s Miami a poprvé tak proti sobě stanou někdejší hvězdy Los Angeles - Kobe Bryant a Shaquille O'Neal. Obrovitý pivot O'Neal byl před sezónou vyměněn do Miami. V dresu Lakers v utkání proti Hornets vyrovnal s 21 doskoky sezónní rekord Chris Mihm.

Boston - New York 114:109
Nejvíce bodů: Blount 22 - Crawford 25
Nejvíce doskoků: Perkins 13 - Mohammed 18
Nejvíce asistencí: Payton 5 - Marbury 10
Toronto - Utah 98:86
Nejvíce bodů: Marshall 22 - Boozer 29
Nejvíce doskoků: Marshall 8 - Okur 15
Nejvíce asistencí: Alston 14 - Boozer 5