Volejbalistky Prostějova, Olympu a Přerova jsou v semifinále

Prostějovské volejbalistky podle očekávání hladce postoupily do semifinále extraligy. Obhájkyně titulu zvítězily v Ostravě 3:0 a soupeřkám tak ani v třetím zápase čtvrtfinálové série nedopřály alespoň dílčí radost ze zisku setu. Tři utkání stačila k postupu rovněž Olympu Praha a Přerovu, ve čtvrtek tak bude pokračovat už jen série mezi Frýdkem-Místkem a Olomoucí.

Ostravanky nejvíce zdramatizovaly duel s nejlepším týmem dlouhodobé části soutěže Prostějovem v prvním setu, který prohrály až v koncovce 22:25. Víc už jim ale favoritky nedovolily, v dalších sadách zvítězil hostující celek jednoznačně 25:12 a 25:8.

V semifinále je také pražský Olymp, který sice v derby se Slavií prohrával 0:2 na sety, ale zvládl vypjatou koncovku čtvrtého dějství i následný tie break. Jeho dalším soupeřem bude Přerov, který i potřetí porazil KP Brno a v celé sérii ztratil jen jeden set.

Vojík: Zaskočili jsme Olymp agresivitou

"Pro mne osobně je dnešní vítězství skvělý dárek k narozeninám. První dva sety jsme ale hrály katastrofálně," uvedla kapitánka Olympu Andrea Sládková. "V úvodu třetího setu jsme zaspaly a to se nám nakonec vymstilo. Je to velká škoda," prohlásila autorka 20 bodů Slavie Ivana Cebáková.

"Chválím celé družstvo, že za nepříznivého stavu nesložilo zbraně, byť volejbal z naší strany nebyl z nejlepších," uznal trenér vítězek Stanislav Mitáč. "Olymp jsme zaskočili agresivitou a k vítězství jsme měli velice blízko," řekl trenér slávistek Jiří Vojík.

Olomouc zvítězila ve Frýdku-Místku 3:0, když všechny sety vyhrála minimálním rozdílem dvou bodů, a na zápasy vede 2:1.

Čtvrtfinále play off volejbalové extraligy žen - 3. zápasy:
Ostrava - Prostějov 0:3 (-22, -12, -8)
Nejvíce bodů: Langová 8, Kadlecová 6 - Kossányiová 18, Assisová 13, Hippeová 10. Konečný stav série: 0:3.
Frýdek-Místek - Olomouc 0:3 (-24, -23, -27)
Nejvíce bodů: Závodná 14, P. Kojdová 9, Holišová 7 - Košická 14, Nachmilnerová 12, H. Kojdová 11. Stav série: 1:2.
Slavia Praha - Olymp Praha 2:3 (18, 15, -19, -24, -13)
Nejvíce bodů: Cebáková 20, Hanzlová 18, Ančincová 15, Vašutová 10 - Hodanová 18, Kvapilová a Patočková po 15, Sládková 14. Konečný stav série: 0:3.
KP Brno - Přerov 0:3 (-20, -13, -21)
Nejvíce bodů: Širůčková 14, Toufarová 9 - Mátlová 14, Dedíková 10, Murčinková 9. Konečný stav série: 0:3.