Valosun zdolal VŠE a ve čtvrtfinále se vyhne derby s Imosem

Basketbalistky Valosunu Brno zvítězily v závěrečném utkání nadstavbové skupiny A2 nad VŠE Praha 83:69 a ve čtvrtfinále se vyhnou favorizovaným městským rivalkám z Imosu. S těmi budou hrát právě poražené Pražanky, zatímco Valosun narazí na Hradec Králové.

Jistou čtvrtfinálovou dvojici už před časem vytvořil lídr ligy USK Praha se Slovankou, vítěz skupiny A2 VŠ Praha bude hrát s čtvrtým Trutnovem.

Basketbalistky Imosu Brno deklasovaly Trutnov 117:56 a dokonale jim tak vyšla odplata za prohru v posledním vzájemném duelu. "Pro naše hráčky to byla motivace. Výsledek nechci přeceňovat, zápas jsme hlavně brali jako přípravu na sobotní utkání s USK Praha," řekl trenér vítězek Jan Bobrovský.

Brněnský kouč byl spokojen s výkonem týmu hlavně v prvním poločase, jeho svěřenkyně od počátku drtily soupeřky přesnou střelbou. Výsledkem byl bleskový náskok 20:2, poločas vyhrály Brňanky 70:21. Třicet bodů nastřílela Farhiya Abdiová.

Zvítězily také hráčky USK Praha, třebaže se v Hradci Králové dlouho hledaly. Domácí celek prohrával po 30 minutách jen o pět bodů, nakonec favoritkám podlehl 69:81.