Pardubice - Prostějov 84:74Pardubičtí basketbalisté porazili po výměně trenéra Prostějov

Pardubičtí basketbalisté porazili po výměně trenéra v nadstavbové části první ligy Prostějov 84:74 a posunuli se na druhé místo tabulky skupiny A1 za suverénní Nymburk. Východočechy poprvé vedl dosavadní asistent Dušan Bohunický, který v týdnu nahradil odvolaného Jana Slowiaka.

Domácí měli výborný nástup a v první čtvrtině soupeře zaskočili agresivním presinkem. Potom ale v obraně povolili, Prostějov se postupně začal dostávat do hry a v 33. minutě snížil až na 57:58. Pardubice sice dohrávaly bez vyfaulovaného Nelsona, přesto si dokázaly zejména díky Čarneckému znovu vytvořit dvouciferný náskok.

"Dobře nám vyšel vstup do zápasu, hlavně v obraně všichni hráči odváděli skvělou práci. Ale v závěru prvního poločasu už naše obrana nebyla tak aktivní a ani v druhé půli nebyla ideální. Nakonec nás podržel útok," řekl Bohunický.

Pardubice v nadstavbové části NBL vyhrály teprve druhý ze sedmi zápasů. "Z pohledu tabulky je to hodně důležitá výhra, navíc pro tým je to nepochybně velká vzpruha po několika zápasech, které jsme prohráli," dodal slovenský kouč Východočechů.

Prostějovský trenér Zbyněk Choleva litoval nepovedeného vstupu do utkání. "Byli jsme pomalí, ospalí, nedůrazní, a i když se to během zápasu zlepšilo, nestačilo to," prohlásil.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 7. kolo nadstavby, skupina A1:
Pardubice - Prostějov 84:74 (25:9, 37:23, 58:48)
Nejvíce bodů: Bohačík 17, Nelson 16, Žabas 15, Čarnecký a Kotas po 13 - Marko 19, Pandula 18, Kohout 11, Prášil 10. Rozhodčí: Vyklický, Lukeš, Baloun. Trestné hody: 26/19 - 22/14. Fauly: 26:21. Trojky: 3:6.
1.Nymburk302912668:195359
2.Pardubice3119122580:244650
3.Prostějov3019112614:242449
4.Ostrava3118132477:239049
5.Kolín3118132513:257749
6.Děčín3117142439:236248