Basketbalisté Miami vyhráli podvanácté v řadě

NEW YORK

Dvanácté vítězství za sebou oslavili v basketbalové NBA hráči Miami a překonali tak klubový rekord z roku 1997. V pondělním utkání porazili Atlantu 116:102 a lví podíl na tom měla letní posila Shaquille O'Neal. Obrovitý pivot, jenž nastoupil kvůli zranění žeber s bandáží a očividně trpěl bolestmi, nastřílel 31 bodů a sedm míčů doskočil.

O'Neal nechtěl prozradit, kdy přesně ke zranění přišel ani to, jak je vážné. Řekl jen, že bolesti začal pociťoval po ostře sledovaném vánočním duelu se svým bývalým klubem Los Angeles Lakers. "Bolela mě záda. V ochranném korzetu se cítím dobře, takže s ním asi budu hrát až do konce kariéry," prohlásil.

Povzbudit své hráče v duelu s druhým nejhorším týmem soutěže přišla v Miami do hlediště rekordní návštěva 20.291 fanoušků. "Tato vítězná série ukázala, že jako tým dokážeme vyhrávat i vyrovnané zápasy," pochvaloval si Dwyane Wade, s 27 body druhý nejlepší střelec Miami.

První zápas v dresu New Jersey se Vinci Carterovi nevydařil podle představ. Basketbalista sice v premiérovém duelu po přestupu z Toronta nastřílel Detroitu za 42 minut 23 bodů, v prodloužení ale musel kvůli problémům s levým stehenním svalem odstoupit a jeho tým prohrál 90:100.

"Jsem v pořádku, byly to jen křeče. Bude to dobré, jakmile do sebe dostanu dostatek tekutin," mírnil obavy fanoušků basketbalista, jenž na debut v novém dresu musel kvůli zranění achillovky čekat tři týdny.

Obhájci titulu v prodloužení New Jersey přestříleli 13:3. Jejich hlavním tahounem byl Richard Hamilton, který si připsal 37 bodů, Tayshaun Prince jich přidal 18. V týmu hostů se po zranění kolena dostává jen pomalu do formy Jason Kidd. Z osmi pokusů z pole se netrefil ani jednou a z trestných hodů nasbíral pouze dva body, v doskakování se mu ale podařilo získat devět míčů.

Druhý zápas po disciplinárním trestu za bitku s fanoušky odehrál Jermaine O'Neal a Indianě pomohl 16 body a jedenácti doskoky k vítězství 100:82 nad trápícím se New Orleansem. Basketbalisté New Yorku Knicks předvedli nejlepší střelecký výkon v sezoně a v Orlandu zvítězili 119:111.

1. Seattle2520580,0
2. Minnesota26161061,5