Welsch dal 17 bodů, ale Boston v Dallasu prohrál

NEW YORK

Basketbalisté Bostonu neuspěli v NBA na palubovce Dallasu a domácím Mavericks podlehli 94:113. Týmu Celtics nepomohlo k výhře ani 17 bodů Jiřího Welsche, jenž byl společně s Paulem Piercem nejlepším střelcem mužstva. Welsch zaznamenal svůj druhý nejlepší střelecký výkon v sezóně. Úspěšnější byl pouze proti Golden State, kdy nastřílel 24 bodů.

V úterním utkání strávil český univerzál na palubovce 27 minut a blýskl se vysokou střeleckou úspěšností. Proměnil šest z osmi pokusů z pole, z toho jednou za tři body, a uspěl při všech čtyřech trestných hodech.

I přes Welschův výkon však Boston na domácí mužstvo nestačil. Celtics měli alespoň teoretickou šanci na zvrat v zápase pouze ve třetí čtvrtině, kdy stáhli velký náskok Dallasu na jedenáct bodů. Hostům se v té době dařilo uhlídat Dirka Nowitzkého, jenž zaznamenal celkově 29 bodů. "V druhé půli se nám dařilo zachytávat hráče s míčem a vypadalo to mnohem lépe," poznamenal Welsch, který však nakonec musel strpět porážku o 19 bodů.

Ještě o dva body vyšší vítězství zaznamenali hráči San Antonia, kteří uštědřili teprve čtvrtou porážku v sezoně Phoenixu. Suns tak v souboji dvou nejlepších týmů soutěže navíc přišli o sérii vítězných zápasů, kterých měli na svém kontě již jedenáct. "Možná je pro nás dobře, že jsme museli čelit takové síle. Zjistili jsme díky tomu, že ještě nejsme hotový výrobek," poznamenal rozehrávač Phoenixu Steve Nash.

Nejlepším střeleckým výkonem v sezoně se blýskl rozehrávač San Antonia Tony Parker, který nastřílel 29 bodů. V týmu hostů byl osamocený Amare Stoudemire, jehož 37 bodů bylo o pětadvacet víc, než zaznamenal druhý nejlepší střelec mužstva Nash.

Dva dny před dvacátými narozeninami znovu zazářila hvězda Clevelandu LeBron James. Nejlepší nováček minulé sezony přispěl k výhře Cavaliers v Atlantě 111:102 čtyřiceti body. "Cokoli jsme dnes potřebovali, to zařídil. Když je LeBron rozjetý, jsme i my. Prostě nás nenechal prohrát," velebil Jamese trenér Paul Silas.

1. Seattle2620676,9
2. Minnesota26161061,5