Boston s Welschem prohrál v Memphisu

Ani devět bodů českého hráče Jiřího Welsche nepomohlo basketbalistům Bostonu zlomit nepříznivou sérii na hřištích soupeřů. Boston prohrál v Memphisu 109:117 a třízápasovou šňůru na hřištích soupeřů ukončil se třemi porážkami. Nešťastné narozeniny ve čtvrtek oslaví vycházející hvězda NBA LeBron James, který po úderu do obličeje nedohrál utkání Cavs s Houstonem. Rockets vyhráli v Clevelandu 98:87.

Smutné narozeniny letos oslaví mladá hvězda Clevelandu LeBron James. Cavaliers prohráli s Houstonem 87:98 a James prohře přihlížel jen z lavičky. S kapucí přes hlavu na střídačce připomínal spíše zbitého boxera než zářící diamant NBA. Den před svými 20. narozeninami totiž James inkasoval v první půli úder loktem od Dikembe Mutomba a s pohmožděnou oblastí pod levým okem už do hry nezasáhl.

Pouhý den po slabém střeleckém výkonu proti San Antoniu se probudil hráč Phoenixu Quentin Richardson a 31 body zařídil překonání klubového rekordu v počtu nastřílených trojek. Richardson se z tříbodové vzdálenosti trefil devětkrát. V souboji nejlepšího s nejhorším celkem soutěže porazil Phoenix New Orleans 107:96.

Basketbalistům se třízápasová série na hřištích soupeřů nevydařila. Ve středu podlehli na palubovce Memphisu 109:117, přestože už během utkání měli už jedenáctibodový náskok. Pak ale přišla série 16 bodů Grizzlies v řadě. Memphis nastřílel v poslední čtvrtině 34 bodů a překonal své sezónní maximum v počtu nastřílených bodů. Český basketbalista Jiří Welsch odehrál 29 minut a nastřílel 9 bodů.

Cleveland - Houston 87:98
Nejvíce bodů: Gooden 21 - McGrady 34
Nejvíce doskoků: Gooden 12 - Mutombo 9
Nejvíce asistencí: McInnis 10 - Sura 12
Orlando - Milwaukee 105:111
Nejvíce bodů: Hill 26 - Redd 29
Nejvíce doskoků: Francis 12 - Gadzuric 14
Nejvíce asistencí: Francis 9 - Pachulia 6