Welsch přispěl deseti body k porážce Washingtonu

Basketbalisté Bostonu Celtics po třech prohrách v NBA znovu zvítězili. V pátečním utkání porazili ve své hale Washington 108:103 a v pořadí Východní konference bojují o osmé místo s Philadelphií. Ta podlehla o pět bodů v Denveru.

Jiří Welsch nastoupil v základní sestavě Celtics, odehrál z ní však zdaleka nejméně času. Za 20 minut strávených na palubovce nastřílel deset bodů, na dva koše přihrál spoluhráčům a v obraně doskočil čtyři míče.

Úspěšnost při trestných hodech měl stoprocentní a tuto bilanci si udržel i v dramatickém závěru, kdy dvěma proměněnými šestkami zvýšil 11 vteřin před koncem na 106:103.

Hosté předtím trojkou Larryho Hughese vyrovnali na 103:103, ale pak už neskórovali. Půl minuty před koncem proměnil Paul Pierce jednu šestku, Hughes se při protiútoku netrefil a jeho spoluhráč Jarvis Hayes po doskoku o míč přišel.

Jamison vyrovnat nestačil

Poté přišly Welschovy chvíle a Wizards naopak nedali koš ani z poslední akce. Antawn Jamison zkoušel necelých sedm vteřin před koncem z nadějné pozice trojkou vyrovnat, ale míč se odrazil od obroučky do rukou bostonských hráčů. "Ani jsem si nepomyslel, že mě nechají takhle volného. To jsem prostě měl dát," litoval Jamison.

V týmu z Washingtonu, který přijel bez nemocného kanonýra Gilberta Arenase, zaznamenal Hughes 33 a Jamison 29 bodů. Nejlepším střelcem Bostonu byl s 26 body Pierce. "Konečně něco pozitivního na závěr roku. Takové vítězství jsme potřebovali," oddechl si Pierce, který pochválil zejména dobře pracující bostonskou obranu.

"Zase rozhodlo pár našich neproměněných útoků," zlobil se naopak Hughes. Na počátku poslední čtvrtiny už Washington vedl o pět bodů, finiši Celtics ale nakonec neodolal.

McGrady se blýskl 42 body

San Antonio popáté za sebou vyhrálo, v Los Angeles předčilo místní Clippers o 19 bodů. Venku uspěl také vedoucí celek Severozápadní divize Seattle, jenž v Charlotte proměnil jedenáct tříbodových pokusů. Houston zdolal Milwaukee 105:90 a na hřišti řádil zejména domácí Tracy McGrady, autor 42 bodů a deseti doskoků.

Denver nastoupil poprvé pod vedením kouče Michaela Coopera, který po šesti porážkách za sebou nahradil odvolaného Jeffa Bzdelika. A proti Philadelphii uspěl, jeho tým vyhrál 97:92. Po zranění kotníku a pětizápasové pauze se do mužstva vrátil Carmelo Anthony a hned se s 24 body stal nejlepším střelcem Nuggets.

Boston - Washington 108:103
Nejvíc bodů: Pierce 26 (Welsch 10) - Hughes 33.
Nejvíc doskoků: Blount 9 (Welsch 4) - Ruffin 10.
Nejvíc asistencí: Davis 5 (Welsch 2) - Blake, Hughes 6.
Charlotte - Seattle 97:103
Nejvíc bodů: Okafor 27 - Lewis 27.
Nejvíc doskoků: Okafor 10 - Evans 10.
Nejvíc asistencí: Knight 15 - Daniels, Ridnour 7.
Denver - Philadelphia 97:92
Nejvíc bodů: Anthony 24 - Iverson 29.
Nejvíc doskoků: Nene 12 - Korver 10.
Nejvíc asistencí: Miller 7 - Iverson 8.
Utah - Sacramento 102:109
Nejvíc bodů: Boozer 25 - Stojakovič 26.
Nejvíc doskoků: Boozer, Harpring 10 - Miller 10.
Nejvíc asistencí: McLeod 11 - Bibby 9.
Los Angeles Clippers - San Antonio 79:98
Nejvíc bodů: Brunson, Maggette 17 - Duncan 23.
Nejvíc doskoků: Maggette 10 - Duncan 8.
Nejvíc asistencí: Brunson 8 - Parker 11.
Houston - Milwaukee 105:90
Nejvíc bodů: McGrady 42 - Redd 21.
Nejvíc doskoků: McGrady 10 - Gadzuric 10.
1. Seattle2822678,6
2. Minnesota27161159,3