New York - Washington 120:99Basketbalisté Knicks si dvaceti trojkami pomohli k 13. výhře v řadě

New York

Basketbalisté New York Knicks potvrdili skvělou formu, přehráli doma Washington 120:99 a díky třináctému vítězství v řadě vyhráli poprvé od roku 1994 Atlantickou divizi. V bitvě o poslední volné místo v play off NBA se opět vrátili Los Angeles Lakers na postupovou osmou příčku před Utah.

Basketbalisté New Yorku Knicks Carmelo Anthony (vpravo) a Raymond Felton (2) slaví výhru nad Washingtonem Wizards.

Knicks už první čtvrtině proti Washingtonu trefili devět z 12 trojek, celkem jich proměnili dvacet, čímž vyrovnali klubový rekord. Carmelo Anthony táhl tým 36 body, poražené Wizards vedl s 33 body John Wall. Český reprezentant Jan Veselý na hřišti strávil necelých deset minut, připsal si dvě asistence a jeden doskok, ale ani jednou nevystřelil.

Lakers porazili New Orleans 104:96 a posunuli se v Západní konferenci zpět na osmé místo o půl zápasu před Utah, který prohrál s Oklahomou 80:90. Naděje šestnáctinásobných mistrů ligy udržel Kobe Bryant, který v poslední čtvrtině nastřílel 23 ze svých 30 bodů. Do sestavy se pouhých třináct dnů po operaci kolena vrátil Metta World Peace, odehrál 15 minut a připsal si čtyři body.

Utah podlehl Oklahomě, kterou vedl Russell Westbrook s 25 body a Kevin Durant s 21 body, 12 doskoky a devíti asistencemi. Oklahoma nyní ztrácí jen půl zápasu na vedoucí tým Západní konference San Antonio. Jazzmani nyní musejí doufat, že si Lakers ve zbývajících čtyřech zápasech připíšou alespoň o jednu prohru více než oni.

"Pořád máme šanci. Nebudu tady sedět a říkat, že je konec. Zbývají nám tři zápasy, které musíme získat," burcoval rozehrávač Utahu Mo Williams.

LeBron James dovedl 28 body Miami k výhře nad Milwaukee 94:83, která pro obhájce titulu byla už 61. v této sezóně. Tím Heat vyrovnali svůj klubový rekord ze sezóny 1996/97. V jejich sestavě přitom chyběli zraněný Dwayne Wade i nemocný Chris Bosh.

Miami - Milwaukee 94:83
New York - Washington 120:99 (za hosty Veselý 1 doskok)
11.Portland77334442,9
12.Minnesota77294837,7
13.Sacramento77275035,1
14.New Orleans78275134,6
15.Phoenix78235529,5
Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" prvenství v divizi, "z" prvenství v konferenci. Na prvních čtyřech místech jsou vedoucí týmy divizí a nejlepší mužstvo z druhých míst.