Předkolo play off ligy basketbalistů rozhodnou až třetí zápasy

O vítězích předkola play off v lize basketbalistů rozhodnou až třetí zápasy. Opava i Chomutov dokázaly po předchozích porážkách na palubovkách soupeřů doma zvítězit a vyrovnaly stav sérií na 1:1. Opava porazila USK Praha 92:85, Chomutov udolal Levice 89:87.

Rozhodující zápasy jsou na programu v sobotu, výhodu domácího prostředí budou mít USK a Levice.

V Opavě byla klíčová druhá čtvrtina, v níž domácí odskočili po zranění opory USK Borise Mena z nerozhodného stavu do poločasového vedení 53:38. Pražané se v závěru dokázali přiblížit až na tři body, ale Opavští suverénně proměňovali trestné hody a výhru si pohlídali.

"Rozhodla druhá čtvrtina, v závěru nás podržel zkušený Sokolovský," jmenoval domácí trenér Petr Czudek autora 17 bodů. Nejlepším střelcem zápasu byl jeho spoluhráč Philipe Martin s 29 body.

Chomutov porazil Levice poprvé v sezóně po pěti předchozích prohrách. Severočeši se vzpamatovali ze sobotního debaklu 66:93 a po vyrovnaném průběhu si v dramatické koncovce odvety vynutili proti favoritovi rozhodující zápas.

Předkolo play off basketbalové ligy mužů - 2. zápasy:
Opava - USK Praha 92:85 (25:25, 53:38, 70:58)
Nejvíce bodů: Martin 26, Blažek 18, Sokolovský 17, Kramný 14 - Slavík 20, Votroubek 19, Mareš 15. Rozhodčí: Dolinek, Kurz, Kapl. Fauly: 21:27. Trestné hody: 23/20 - 24/19. Trojky: 6:12. Diváci: 900. Stav série: 1:1.
Chomutov - Levice 89:87 (45:45), stav série 1:1.