Portland - LA Lakers 106:113Bryant dal 47 bodů a přiblížil Lakers play off

New York

Basketbalisté Los Angeles Lakers se zásluhou Kobeho Bryanta přiblížili postupu do play off. Na výhře 113:106 se Bryant podílel 47 body, což je jeho nejlepší střelecký výkon v sezóně. V boji o poslední postupové místo v Západní konferenci mají Lakers při shodném počtu odehraných zápasů s Utahem o jedno vítězství víc a mají svůj osud ve vlastních rukách.

Na výhře Lakers 113:106 se Kobe Bryant (vlevo) podílel 47 body, což je jeho nejlepší střelecký výkon v sezóně.

"Pořád tam není žádný prostor pro zaváhání, jsme stále na hraně. Potřebujeme vyhrát i tři zbývající zápasy, pak tam budeme," řekl Bryant, který v zápase mimo jiné proměnil všech 18 trestných hodů. Na palubovce strávil kompletních 48 minut. "Je fenomenální, co Kobe předvádí. Je naprosto odhodlaný dotáhnout nás do play off," pochválil hvězdu týmu trenér Lakers Mike D'Antoni.

K důležité výhře výrazně pomohli i Pau Gasol s 23 body a devíti asistencemi a Dwight Howard s 20 body a 10 doskoky. V dresu Portlandu si nováček Damian Lillard zlepšil osobní rekord na 38 bodů.

V čele Západní konference došlo ke změně, protože San Antonio po porážce 86:96 v Denveru přepustilo vedoucí pozici Oklahomě, s níž má horší vzájemnou bilanci. Spurs sice v úvodu vedli 14:0, ale nakonec se Nuggets radovali z 21. domácího vítězství v řadě, což je jejich nové maximum. Denveru patří v Západní konferenci třetí místo a 54. výhra znamená vyrovnání klubového rekordu. K jeho překonání bude mít ještě čtyři pokusy, z toho dva doma, kde Nuggets mají bilanci 36-3.

Nejlepším střelcem Denveru byl Wilson Chandler s 29 body, o bod méně přidal Corey Brewer a Andre Iguodala zaznamenal triple double za 12 bodů, 10 asistencí a 13 doskoků.

Miami vyhrálo i bez Jamese

Miami zvítězilo ve Washingtonu 103:98, přestože v jeho sestavě chyběli odpočívající LeBron James, Dwyane Wade a Chris Bosh. Navíc si Heat připsali 25 ztracených míčů, ale díky dvanáctibodové šňůře v průběhu poslední čtvrtiny zvítězili. S 62. výhrou v sezóně dosáhli na klubový rekord a mají jistý triumf v základní části soutěže.

Dalším maximem hostujícího celku bylo 41 vystřelených trojek. Košem jich propadlo 17, což bylo o jednu víc než úspěšných dvoubodových střel. "Kdyby záleželo na mně, stříleli bychom ještě víc," poznamenal rozehrávač Mike Miller.

Veselý dostal prostor

Velký prostor dostal ve washingtonském dresu Jan Veselý, který si za 21 minut a 18 vteřin připsal pět doskoků, dvě asistence a jeden blok. Ostravský rodák ale vyslal na koš pouze jeden neúspěšný pokus.

Orlando zvítězilo nad Milwaukee 113:103 po prodloužení v utkání, které ovládli podkošoví hráči. Domácí k výhře dovedli Nikola Vučevič s 30 body a 20 doskoky a Tobias Harris s 30 body a 19 doskoky. V dresu poražených zazářil nováček John Henson, který si připsal 17 bodů, sedm bloků a stal se prvním náhradníkem za posledních 28 let v NBA, jemuž se povedlo nasbírat 25 doskoků.