Welschovi se dařilo, Boston přesto prohrál

Ani výborný výkon českého basketbalisty Jiřího Welsche nepomohl basketbalistům Bostonu k výhře na palubovce úřadující šampióna Detroitu. Welsch odehrál 30 minut a nastřílel 14 bodů. Pistons přesto zvítězili 100:88. Výbornými výkony se prezentovali i hvězdy NBA, Kobe Bryant z LA Lakers nastřílel 42 bodů, Amare Stoudamire z Phoenixu dokonce získal 50 bodů.

Detroit se začíná blížit k výkonům, které mu pomohly získat titul v posledním ročníku. Šest hráčů Pistons nastříleli více než 10 bodů, nejvíce se v tomto ohledu činil Rasheed Wallace - 23. Trenér Brown kritzoval své svěřence za nízké nasazení a malou kombinaci, přesto Detroit vyhrál 100:88.

Byla to čtvrtá výhra Pistons v pěti utkáních, ve stejném počtu naopak Boston zvítězil jen jednou. Špatnou bilanci nepomohl zlomit ani český hráč Jiří Welsch, který během 30 minut nasázel soupři 14 bodů. Lepší byl jen nejlepší střelec týmu Tona Allen s 18 body.

Ani 35 bodů nejlepšího střelce NBA Allena Iversona nepomohlo hráčům Philadelphie k výhře nad Los Angeles Clippers. Tým 76ers se trápí, mimo Iversonova výkonu se zbytek celku trápil. Clippers ztratili 28 míčů a nezískali žádné body od svých náhradníků, přesto vyhráli 89:83. Z Los Angeles nastřílel nejvíce bodů Elton Brand - 26.

V pohodovém tempu kráčí NBA Phoenix. Suns porazili Portland 117:98 a připsali si už 26. výhru ve třiceti zápasech. Rovných 50 bodů nastřílel Amare Stoudamire, mladík navíc přidal 11 doskoků.

Washington - Atlanta 104:101
Nejvíce bodů: Hughes 26 - Delk 19
Nejvíce asistencí: Jamison 12 - Walker 13
Nejvíce doskoků: Hayes 5 - Lue 6
Los Angeles Clippers - Philadelphia 89:83
Nejvíce bodů: Brand 26 - Iverson 35
Nejvíce asistencí: Brand 12 - Thomas 6
Nejvíce doskoků: Brunson 9 - Iverson 6