Nymburk zakončil nadstavbu NBL vysokou výhrou nad Pardubicemi

Basketbalisté Nymburka zakončili nadstavbu NBL vysokým vítězstvím 100:68 v Pardubicích a ovládli dlouhodobou část nejvyšší domácí soutěže s bilancí 33 výher proti jediné porážce. Prohra Východočechů rozhodla o tom, že za suverénním obhájcem titulu postoupí do play off z druhého místa Prostějov. Hanáci mají ještě podvečerní zápas s Kolínem k dobru, ale i v případě porážky se díky lepší vzájemné bilanci posunou před Ostravu.

Basketbalista Nymburka Radoslav Rančík (uprostřed).

Nymburk se ve vyřazovací části utká s USK Praha, Prostějov narazí na Levice.

Pardubičtí skončí nejlépe pátí. Bez zraněných Muirheada, Žabase a Kotase neměli proti favoritovi zejména ve druhém poločase šanci a připsali si třetí prohru za sebou. Nejlepším střelcem zápasu byl s 18 body nymburský Tomáš Pomikálek, jeho tým ve třetím utkání v řadě nastřílel alespoň sto bodů.

"Proti Pardubicím je to vždy těžké i ošidné, když jim chybí několik hráčů základní sestavy. Ti ostatní cítí šanci a chtějí se jí chytit, tak jako to udělali nedávno v Nymburku," uvedl kouč vítězů Ronen Ginzburg. "V první čtvrtině jsem nebyl spokojen s naší obranou, která se však ve druhé a třetí části zlepšila, a tím jsme rozhodli," dodal trenér Nymburka.

Hosté vedli v poločase 50:39, přesto měl pardubický trenér Dušan Bohunický z výkonu týmu v úvodních 20 minutách dobrý dojem. "V našem útoku bylo hodně pozitiv, dokázali jsme hrát z vnějšího i z vnitřního prostoru. Ve druhém poločase přišla zvýšená agresivita Nymburka, jeho hráči přitvrdili, naopak my jsme byli pasivnější a to rozhodlo," prohlásil.

Basketbalová Mattoni liga mužů:
Skupina A1 - 10. kolo:
Pardubice - Nymburk 68:100 (23:27, 39:50, 52:78)
Nejvíce bodů: Nelson 17, Čarnecký 14, Peterka a Bohačík po 9 - Pomikálek 18, Carter 17, Welsch 12, Benda a Rančík po 10. Rozhodčí: V. Lukeš, Hošek, Kec. Fauly: 25:22. Trestné hody: 21/18 - 24/17. Trojky: 4:9.
Prostějov - Kolín 96:87 (25:13, 38:33, 60:66)
Nejvíce bodů: Slezák 25, Marko 19, Kohout 18, Pandula 14, Bohačík a Švrdlík po 10 - Bolds 27, Kříž 16, Ubilla 15, Machač 10. Rozhodčí: Vyklický, Paulík, Kurz. Fauly: 16:22. Trestné hody: 29/21 - 19/12. Trojky: 13:7.