Oklahoma City - Sacramento 104:95Oklahoma vyhrála Západní konferenci NBA. Veselého osm bodů Washingtonu nepomohlo

Oklahoma City

Basketbalisté Oklahomy porazili v pondělním utkání NBA Sacramento 104:95 a mají jistotu prvního místa v konečném pořadí Západní konference. Šanci na postup do play off si udržel Utah, který zdolal Minnesotu 96:80. Jan Veselý v dresu Washingtonu odehrál 27 minut a nasbíral osm bodů. Přesto Wizards odjeli z Brooklynu poraženi 106:101.

Oklahomu k 60. výhře v sezóně dovedl Kevin Durant (vlevo) 29 body a osmi asistencemi.

Oklahomu k 60. výhře v sezóně dovedl Kevin Durant 29 body a osmi asistencemi. Russell Westbrook přidal 21 bodů, ale v poslední čtvrtině byl po druhé technické chybě vyloučen.

Sacramento v poslední čtvrtině stáhlo čtyřiadvacetibodové manko na desetibodový rozdíl, ale to bylo z jeho strany vše. Kvůli zranění nedohrál Tyreke Evans.

"Šedesát vítězství, jsem nadšený. Už padesát je skvělé číslo a pokaždé, když dosáhnete šedesáti, tak je to speciální. Ušli jsme dlouhou cestu," liboval si po utkání trenér Oklahomy Scott Brooks.

Utah si podruhé ve třech dnech poradil s Minnesotou. Na důležité výhře se podílel 22 body a osmi doskoky Al Jefferson. Aby Jazzmani proklouzli do play off, musejí ve středu porazit Memphis a doufat, že Los Angeles Lakers prohrají s Houstonem.

Houston prohrál ve Phoenixu 112:119. Hned čtyři domácí hráči zaznamenali alespoň 21 bodů, nejlepším střelcem byl Luis Scola s 26 body a 15 doskoky. Pokud Rockets prohrají i ve středu, propadnou se na osmé místo za Lakers.

Washington podlehl v Brooklynu 101:106, přestože se domácí dostali poprvé do vedení až pět minut před koncem. Jan Veselý v dresu poražených Wizards odehrál přes 27 minut, během nichž stihl nasbírat osm bodů, dva bloky a po jednom doskoku a asistenci.