Rubriky:

Míčové sporty

Baseballisté Red Sox pro truchlící Boston vyhráli v Clevelandu

17. dubna 2013 08:21 - Cleveland
(Aktualizováno: 17. dubna 2013 10:06)

Po pondělních útocích při Bostonském maratónu byli tamní baseballisté jediným profesionálním týmem ve městě, který odehrál ligový zápas. V Clevelandu pro truchlící lidi vyhráli 7:2. Před zahájením duelu držely minutu ticha i ostatní týmy MLB po celých Spojených státech.

 

Brian Snyder, Reuters

"S těžkým srdcem se snažíme připravit na zápas, zatímco se celé město vzpamatovává. Všechny nás ta tragédie zasáhla," řekl jeden z baseballistů Jonny Gomes. Tým Red Sox jel zrovna autobusem na letiště, když se o dvou explozích v cíli maratónu dozvěděl. Tři lidé přišli o život a přes 170 utrpělo zranění.

Hráči si nechali narychlo udělat symbolický dres s číslem 617, značící předčíslí města, a nápisem Boston Strong a v Clevelandu si ho vyvěsili na střídačce. Na hřiště pak vyběhli s černými páskami. Na stadiónu Indians nastoupí ještě v příštích dvou dnech, v pátek by měli Red Sox hrát doma.

Hokejisté Bostonu Bruins včetně Jaromíra Jágra a Davida Krejčího měli hrát v pondělí doma proti Ottawě, ale zápas NHL byl přeložen až na samotný konec sezóny na 28. dubna. Basketbalový duel Celtics s Indianou se den po tragédii rovněž neuskutečnil a hrát už se ani nebude.

Baseballová MLB:
Národní liga:
Colorado - NY Mets 8:4 a 9:8 (po 10. směně)
Miami - Washington 8:2
Pittsburgh - St. Louis odloženo
Cincinnati - Philadelphia přerušeno
Americká liga:
Baltimore - Tampa Bay 5:4
Cleveland - Boston 2:7
Toronto - Chicago White Sox 3:4
Minnesota - LA Angels 8:6
Oakland - Houston 4:3
Seattle - Detroit 2:6
Meziligové zápasy:
NY Yankees - Arizona 4:2
Atlanta - Kansas City 6:3
Chicago Cubs - Texas 2:4
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty