USK Praha a IMOS Brno jsou ve finále ligy basketbalistek

O titul v lize basketbalistek se podle očekávání střetnou obhájkyně prvenství z USK Praha s IMOSem Brno. Oba favorizované týmy vyhrály semifinálové série jednoznačně 3:0. Pražanky vyřadily Trutnov, v jehož hale dnes zvítězily 105:64, Brňanky postoupily po výhře 72:65 v Hradci Králové.

USK po vyrovnané první čtvrtině nasměrovala za očekávaným postupem Rebbekkah Brunsonová, která se postarala o 37 bodů a 17 doskočených míčů. Trutnov předtím v Praze prohrál rozdílem 24 a 13 bodů, v domácím prostředí ale utrpěl debakl.

Brňanky v Hradci Králové v této sezoně jednou prohrály, v třetí semifinálové bitvě ale uspěly, i když jejich vítězství bylo perně vybojované. Před závěrečnou čtvrtinou zaostávaly domácí hráčky o pouhé dva body.

Ve finále se bude výhoda domácího prostředí střídat po jednom zápasu, začne se v Praze. Hráčky USK získaly v posledních čtyřech sezonách tři tituly, loni IMOS porazily 3:0 na zápasy. Dva dlouhodobí suveréni domácí ligy se utkají ve finále podeváté za sebou.

Semifinále play off basketbalové ligy žen - 3. zápasy:
Trutnov - USK Praha 64:105 (24:24, 38:51, 51:76)
Nejvíce bodů: Ervinová a Záplatová po 10, Vacková 9 - Brunsonová 37, Zrůstová 20, Burgrová 11. Konečný stav série: 0:3.
Hradec Králové - IMOS Brno 65:72 (15:16, 30:32, 49:51)
Nejvíce bodů: Pochobradská 19, Hartigová a Mišurová po 13, Kuthanová 10 - Pecková 21, Ohldeová 20, Hanušová 8. Konečný stav série: 0:3.
Skupina A3 - 6. kolo:
Pardubice - Strakonice 73:62 (16:29, 28:47, 56:54)
Nejvíce bodů: Kramperová 18, Bělohoubková 12, Dvořáková 10 - Jeništová 15, Křížová a Selbyová po 9.