Házenkáři Jičína zdolali o gól Lovosice, tabulku vedou o pět bodů

Házenkáři Jičína vedou po druhém kole nadstavbové části extraligovou tabulku o pět bodů. V duelu prvního s druhým zdolali v domácím prostředí Lovosice 21:20. Poražený celek vystřídaly na druhém místě Hranice, které v Plzni zvítězily 25:22.

V Jičíně se v první půli soupeři ve vedení střídali, do šaten se šlo za stavu 10:11 pro hosty z Lovosic. Až mezi 49. a 51. minutou se Jičínským podařilo odskočit na rozdíl dvou branek a ten si udržovali skoro až do konce.

Až v posledních vteřinách se ještě Lovosickým podařilo upravit stav na konečných 21:20 pro Jičín. Zaplněná hala tak mohla domácím hráčům poděkovat za důležité vítězství aplausem vestoje.

Extraliga házenkářů - 2. kolo nadstavby:
Skupina o titul:
Plzeň - Hranice 22:25 (13:13)
Zubří - Dukla Praha 26:25 (14:9), Jičín - Lovosice 21:20 (10:11).
Skupina o udržení:
Karviná - KP Brno 39:25 (23:12)
Nejvíce branek: Vančo 9, Chudoba 6/2, Petrovský 6/1 - Koubek 6, Hubáček 5. Rozhodčí: Novotný, Samek. Sedmimetrové hody: 4/3 - 1/1. Vyloučení: 6:4. Diváci: 200.
Kopřivnice - Přerov 26:22 (12:12).