Házenkáři Hranic porazili Jičín a ztrácejí na něj už jen tři body

Házenkáři Jičína prohráli ve 3. kole extraligové nadstavby v Hranicích 24:25 a vedou tabulku před svými přemožiteli už jen o tři body. Jičín vyhrál první poločas o tři branky, ale koncovku vyrovnaného duelu nezvládl a už podruhé v této sezóně na palubovce Hranic prohrál o jediný gól. Deset branek inkasovali hosté od reprezentační spojky Martina Stržínka.

V repríze finále Českého poháru, který v březnu získaly Hranice, začali lépe hosté a ujali se vedení až o čtyři góly, které drželi ještě v úvodu druhého poločasu (14:10). Během deseti minut ale náskok ztratili, a přestože v závěru šli opakovaně do vedení, poslední dva góly dali Hraničtí a překlopili výsledek na svoji stranu.

Extraliga házenkářů - 3. kolo nadstavby:
Skupina o titul
Hranice - Jičín 25:24 (10:13)
Nejvíce branek: Stržínek 10, Tůma 6, Dolák 2 - Král a Kraus po 5, Zeman 4. Rozhodčí: Větrovský, Zich. Sedmimetrové hody: 0 - 3/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 370.