Miami - Milwaukee 110:87Stav série 1:0Miami i Oklahoma začaly play off NBA jasnými výhrami

Obhájce titulu a nejvýše nasazené mužstvo Východní konference Miami porazilo na úvod vyřazovacích bojů NBA basketbalisty Milwaukee jasně 110:87. Úřadující šampioni vedli po celý zápas a vyhráli všechny čtvrtiny. Výborně zahrál LeBron James, který zaznamenal 27 bodů, 10 doskoků a osm asistencí.

Výborně opět zahrál LeBron James, který zaznamenal 27 bodů, 10 doskoků a osm asistencí.

"Víme, že můžeme hrát lépe. Nestříleli jsme z dálky tak dobře, jak to umíme. Ale zase se nám dařilo podělit o míč. Měli jsme 22 asistencí a také jsme dobře doskakovali," řekl LeBron James, který proměnil devět z 11 pokusů z pole. Ray Allen dal za vítěze 20 bodů. Za Milwaukee nastřílel Brandon Jennings 26 bodů a Monta Ellis 22.

Oklahoma porazila Houston 120:91. Ještě ve druhé čtvrtině bylo skóre vyrovnané 40:40, ale poté první nasazený tým Západní konference zavelel šňůrou 20:5 k jasnému vítězství. Domácí stříleli s úspěšností 53 procent, zatímco hosté se dostali jen na 36 procent.

Tahoun Durant

Střelecky táhl vítěze Kevin Durant s 24 body. Russell Westbrook nasbíral 19 bodů, 10 asistencí a 8 doskoků. Hosty vedl bývalý hráč Oklahomy James Harden, který ale na 20 bodů potřeboval 19 pokusů z pole. Nikdo jiný ze základní sestavy Rockets se nedostal do dvouciferných čísel.

San Antonio porazilo Los Angeles Lakers 91:79. Domácí měli celý průběh utkání pod kontrolou. Lakers stříleli s lepší úspěšností z pole, ale připsali si 18 ztrát oproti devíti na straně Spurs. Důležitou roli sehrála domácí lavička, která své protějšky přestřílela 40:10. Klíčovým náhradníkem byl Manu Ginobili, který za 19 minut na hřišti nastřílel 18 bodů. Dařilo se i dalším zkušeným hvězdám v sestavě Spurs - Tony Parker si připsal 18 bodů a 8 asistencí, Tim Duncan přidal o bod méně.

"Je skvělé mít Manua zpátky v sestavě. Trefuje důležité střely, dělá soupeřům problémy a má velikou vůli," pochválil svého svěřence trenér Spurs Gregg Popovich.

Lakers vedlo podkošové duo Dwight Howard (20 bodů a 15 doskoků) a Pau Gasol (16 bodů a 16 doskoků), oba ale dohromady nasbírali deset ztrát. Po devíti vynechaných zápasech se na hřiště vrátil Steve Nash, jenž dal 16 bodů, k nimž přidal na své poměry pouhé tři asistence.

Indiana přehrála Atlantu

Indiana přehrála Atlantu 107:90. Hawks stříleli s lepší úspěšností než domácí, ale na doskoky prohráli 32:48. Pacers k výhře dovedl Paul George, který sice trefil pouze tři střely ze hry, ale díky 17 trestným hodům se dostal na 23 bodů. Navíc nasbíral i 12 asistencí a 11 doskoků a zaznamenal první triple-double v play off v kariéře.

Celá základní pětka Pacers se dostala do dvouciferných čísel. Atlantu vedl s 21 body Jeff Teague.