Rubriky:

Míčové sporty

Ostrava - České Budějovice 3:1

Volejbalisté Ostravy opět porazili Budějovice a sahají po titulu

23. dubna 2013 19:42 - Praha

Rozjetí volejbalisté Ostravy potřetí za sebou porazili úřadující mistry z Českých Budějovic a jedno vítězství je dělí od druhého českého titulu. Návrat na domácí extraligový trůn poprvé od "zlaté" sezony 2005/06 mohou slavit v sobotu na jihu Čech. Dnešní čtvrtý zápas finálové série vyhráli svěřenci Zdeňka Šmejkala 3:1.

Lehkost, nasazení, preciznost a hlavně slovenský univerzál Michalovič - to jsou hlavní zbraně ostravských hráčů na cestě za titulem. Michalovič si ideálně rozumí s nahrávačem Haníkem, ale na vlně euforie se po vyřazení libereckého vítěze základní části v semifinále a také po výsledcích s Jihočechy vezou i jeho spoluhráči.

Naopak mistři ligy z posledních dvou let jsou v křeči, nevyhráli Český pohár a i k ligovému titulu mají po dnešku hodně daleko. Zatímco v pondělí ztroskotali nejvíce na přihrávce, dnes darovali soupeři spoustu bodů zkaženým servisem a měli problém zastavit jejich útok. Jen Michalovič jim dal opět 28 bodů.

Trenér úřadujících mistrů Jan Svoboda stále hledá nejlepší sestavu, dnes dal důvěru na rozdíl od pondělí Zapletalovi s Novotným. Na konci však Michalovič a spol. opět mohli předvést vítězný taneček. Jihočeši budou hrát o naději v sobotu doma, v bouřící ostravské hale se jim nevedlo. V pondělí prohráli 2:3.

První a druhý set dnes měly jasného režiséra, až pak se dostali trochu do pohody Jihočeši. Nacházeli skuliny v ostravské obraně a byť proměnili až čtvrtý setbol, vynutili si pokračování. Jenže ostravský válec se opět rozjel. Trpělivě uhrával míče a čekal na chyby soupeře, které přicházely.

Českobudějovičtí volejbalisté, kteří ovládli extraligu pětkrát za posledních šest let a mají jasně největší rozpočet v soutěži, si už nemohou dovolit zaváhat. Ostrava má hned dvě šance ukončit finále, pokud neuspěje v sobotu, v pondělí doma může složit reparát. Pro Michaloviče bude finále rozlučkou s českou ligou, neboť mu končí smlouva a klub ho pravděpodobně neudrží.

Play off volejbalové extraligy mužů:
Finále - 4. zápas:
Ostrava - České Budějovice 3:1 (18, 16, -23, 19)
Rozhodčí: Renčín, Kovář. Čas: 102 min. Diváci: 900. Stav série: 3:1.
Ostrava: Mauler, Wolff, Michalovič, Záhorský, Široký, Haník, libero Václavík - David. Trenér: Šmejkal.
Č. Budějovice: Pláteník, R. Mach, Novotný, Rojas, Sukuba, Zapletal, libero Michálek, Juračka - Fila, Habr, Sobotka. Trenér: Svoboda.
O 3. místo - 3. zápas:
Příbram - Liberec 0:3 (-24, -19, -22)
Nejvíce bodů: Anděl 11, Moník a Leikep po 9 - Hadrava 18, Staněk 10, Burrow 8. Konečný stav série: 0:3.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty