Rubriky:

Míčové sporty

Oba české beachové páry zahájily Světový okruh porážkou a výhrou

25. dubna 2013 11:19 - Fu-čou
(Aktualizováno: 25. dubna 2013 11:57)

Oba české ženské páry zahájily úvodní turnaj Světového okruhu v plážovém volejbale ve Fu-čou porážkou, následně však vyhrály druhý zápas. Jak olympioničky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou, tak Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou mají na kontě v základní skupině tři body.

 

Petr Horník, Právo

Pátý pár z olympijského Londýna Kolocová, Sluková vstoupil do turnaje porážkou 1:2 s americkou dvojicí Summer Rossová, Brittany Hochevarová. V odpoledním duelu nasazené šestky zdolaly 2:0 kanadské soupeřky Heather Bansleyovou a Elizabeth Maloneyovou a patří jim třetí postupové místo v tabulce.

"Vstup do prvního turnaje sezóny nebyl ani trochu podle našich představ. S Američankami jsme prohrály po velmi nepřesvědčivém, možná trochu nervózním a celkově dost nepovedeném výkonu," uvedly české volejbalistky na facebooku. Do druhého zápasu šly s tím, že se musí zlepšit ve všem. "Především na útoku a servisu. To se naštěstí povedlo." Na závěr skupiny je čekají Španělky Liliana a Elsa Baquerizová, které úvodní dva zápasy vyhrály.

Bonnerová s Hermannovou na úvod podlehly 0:2 devátému nasazenému páru Talita, Limaová z Brazílie, na což poté zareagovaly vítězstvím bez ztráty sady nad domácími turnajovými devítkami Jüe Jüan, Ma Jüan-jüan.

Závěrečné zápasy ve skupinách jsou na programu v pátek.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu ve Fu-čou (Čína):
Skupina F:
Rossová, Hochevarová (27-USA) - Kolocová, Sluková (6-ČR) 2:1 (24, -18, 12)
Kolocová, Sluková - Bansleyová, Maloneyová (22-Kan.) 2:0 (17, 18)
Skupina H:
Talita, Limaová (9-Braz.) - Bonnerová, Hermannová (24-ČR) 2:0 (13, 20) Bonnerová, Hermannová - Jüe Jüan, Ma Jüan-jüan (8-Čína) 2:0 (16, 19)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty