NBA: Boston nestačil na šampiony z Detroitu

NEW YORK

Po pěti vyhraných zápasech na domácím hřišti za sebou basketbalisté Bostonu nestačili na své palubovce na obhájce titulu v NBA z Detroitu. V pátečním utkání jim podlehli 104:110. Jiří Welsch v dresu Celtics nastřílel za 19 minut dvanáct bodů, když z šesti pokusů za dva body minul koš pouze jednou.

V pátek opět v týmu Pistons dominoval Richard Hamilton. "Našli jsme rytmus, dobře jsme si přihrávali a dali jsme i pár snadných košů," řekl Hamilton. O výsledku rozhodla druhá čtvrtina, kterou hosté vyhráli o devět bodů.

Los Angeles Lakers porazili Houston 111:104 a jejich kouč Rudy Tomjanovich se dočkal druhého vítězství nad svým bývalým týmem. Strůjcem úspěchu byl tradičně Kobe Bryant, jenž dal 27 bodů a měl deset asistencí. Bryant a houstonští hráči Tracy McGrady a Bob Sura slíbili před zápasem za každý bod odvést 1000 dolarů na konto pomoci obětem cunami v Asii. Jejich příspěvek činí 73 000 dolarů.

Ve výborných výkonech pokračuje Miami, které vyhrálo v Portlandu 103:92. Shaquille O'Neal nastřílel 28 bodů a deset míčů doskočil, stejně jako v předchozích zápasech ho skvěle doplňoval Dwyane Wade, autor 25 bodů a 12 asistencí. "Jsou jako Batman a Robin," uvedl hráč Portlandu Ruben Patterson. Miami vyhrálo 16 z posledních 17 utkání.

Philadelphia bez nejlepšího střelce NBA Allena Iversona, jenž má zraněný kotník, prohrála na palubovce Minnesoty. Domácí se opírali o výkony Sama Cassella (26 bodů) a nejužitečnějšího hráče loňského ročníku Kevina Garnetta (18 bodů a 18 doskoků).

1. Seattle3123874,2
2. Minnesota30161453,3