Nymburk - USK Praha 100:48Stav série 3:0Nymburk nastřílel USK další stovku a je v semifinále play off

Basketbalisté Nymburka postoupili jako první do semifinále play off české ligy. Devítinásobní mistři porazili i v třetím čtvrtfinálovém duelu USK Praha rozdílem třídy a po vítězství 100:48 vyhráli sérii 3:0 na zápasy. V druhém dnešním duelu porazili basketbalisté Děčína 90:81 Pardubice a vedou 2:1.

Basketbalista Nymburka Radoslav Rančík (uprostřed).

Nymburk vstoupil do dnešního duelu šňůrou 8:0 a určil ráz zápasu. Hosté sehráli nejvyrovnanější část duelu ve druhé části, kterou prohráli jen o čtyři body. V druhé půli však nastříleli jen 21 bodů a utrpěli s favoritem další debakl. Stovku, která padla i v předchozích dvou zápasech, trefil deset sekund před čtvrtou sirénou Lukáš Palyza.

Nejlepším střelcem vítězů byl 19 body Demond Carter, na straně USK vstřelil o pět bodů méně Michal Mareš. "Dotáhli jsme sérii do vítězného konce a fanouškům zprostředkovali hezký basketbalový zážitek a již šestou stovku v řadě. Teď nás čeká dlouhá pauza, ve které se budeme svědomitě připravovat na semifinále," uvedl trenér Nymburka Ronen Ginzburg.

Mnohem vyrovnanější byl duel v Děčíně. Pardubice vyhrály o dva body první čtvrtinu, na přelomu poločasu však získali rozhodující náskok Severočeši, které táhnul 27 body Jakub Houška. "Bylo důležité, že jsme v prvním poločase ustáli nápor Pardubic, které byly povzbuzeny předchozí domácí výhrou v druhém duelu. Vstup do druhého poločasu byl zlomový moment, úžasně nás hnali diváci," pochvaloval si v České televizi kouč Děčína Pavel Budínský.

Trenér Pardubic Dušan Bohunický viděl příčinu porážky v menší aktivitě svých svěřenců. "Agresivita směrem do útoku nebyla taková, jak jsme chtěli. Navíc jsme ztratili 21 míčů, to byl jeden z nejdůležitějších faktorů," dodal.

Čtvrtý zápas se hraje ve středu 1. května v Pardubicích.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápasy:
Nymburk - USK Praha 100:48 (25:12, 44:27, 73:37)
Nejvíce bodů: Carter 19, Naymick 14, P. Houška 12, Benda a Rančík po 10 - Mareš 14, Meno 12, Slavík 9. Rozhodčí: Lukeš, Macela, Kučera. Fauly: 15:22. Trestné hody: 19/16 - 3/1. Trojky: 10:5. Konečný stav série: 3:0.
Děčín - Pardubice 90:81 (22:24, 45:43, 70:57)
Nejvíce bodů: J. Houška 27, Pope, Sanders a Soukup po 13, Stria 10 - Nelson 27, Žabas 16, Čarnecký 10. Rozhodčí: Dolinek, Kurz, Kapl. Fauly: 23:20. Trestné hody: 17/11 - 22/18. Trojky: 9:7. Stav série: 2:1.