Boston opět prohrál, Phoenix jediný uspěl venku

NEW YORK

Basketbalisté Bostonu s Jiřím Welschem si připsali v NBA další porážku. Den po domácím neúspěchu s Detroitem prohráli Celtics v Chicagu s rivalem v boji o play off 91:102. Český basketbalista dal za 22 minut pět bodů.

Boston místo aby útočil na osmé postupové místo, bude muset odrážet nápor stále se lepšících Bulls.

Pouze jediný z devíti sobotních zápasů NBA dokázali vyhrát hosté, a to v Los Angeles, kde potvrdil svoji formu Phoenix. Tým s nejlepší bilancí v basketbalové lize zvítězil 108:91 a už po 33 zápasech má na kontě 29 výher, na což před rokem potřeboval celou sezónu.

Nejlepším střelcem Phoenixu byl tentokrát s 23 body Joe Johnson, který coby stabilní hráč základní sestavy teprve počtvrté v ročníku předčil hvězdy Amara Stoudemira (17 bodů), Shawna Mariona (22) a Steva Nashe (10). "Kluci na Joea občas zapomínají, ale on patří k nejtalentovanějším hráčům v našem týmu," vyzdvihl spoluhráče zbývající člen první pětky Quentin Richardson, který přispěl ke společnému dílu 19 body.

Sacramento pokořeno v New Orleans

Šok zažilo Sacramento na palubovce nejslabšího týmu ligy v New Orleansu. Domácí Hornets porazili přední celek Západní konference po prodloužení 120:117 a slavili v sezoně teprve potřetí. Na ukončení desetizápasové série bez vítězství měl lví podíl Baron Davis, autor triple doublu v podobě 26 bodů, 17 asistencí a 10 doskoků. Sacramentu nepomohlo ani 37 bodů Predraga Stojakoviče.

Výkon bělehradského rodáka předčil v sobotu jen Gilbert Arenas z Washingtonu, který 40 body zatížil konto Minnesoty a byl strůjcem vítězství 117:114. Další ofenzivní smršť předvedl celek Dallasu, který rozstřílel Indianu 121:101. Jen v prvním poločasu dali domácí kolem Němce Dirka Nowitzkiho neuvěřitelných 77 bodů a měli záhy otevřenou cestu k pátému vítězství za sebou.