Házenkáři Hranic remizovali a udrželi druhé místo v extralize

Zápas o druhé místo v extralize házenkářů mezi Lovosicemi a Hranicemi skončil remízou 28:28. Druhé tak zůstaly Hranice, vedoucí Jičín jim po nedělním domácím utkání s pražskou Duklou může uniknout na rozdíl čtyř bodů.

Úvod zápasu přitom suverénně ovládli domácí, kteří po osmi minutách hry vedli 6:2. Hranice ale v závěru poločasu vyrovnaly a po změně stran otočily stav na 16:18. Ještě dvě minuty před koncem hosté vedli o dvě branky a až trefa reprezentanta Motla zajistila Severočechům alespoň remízu.

Zubří porazilo Plzeň 34:28 a posunulo se na čtvrté místo. K neudržení byl střelec Trifunovič, sekundovali mu Bechný s Václavem a v druhé půli tak vedení domácích rychle narůstalo.

Extraliga házenkářů - 4. kolo nadstavby:
Skupina o titul:
Lovosice - Hranice 28:28 (14:11)
Nejvíce branek: Jonáš 7, Motl 5, Klimt 4/3 - Galus 9/2, Rachač 5, Stržínek 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 850.
Zubří - Plzeň 34:28 (15:14)
Nejvíce branek: Trifunovič 9, Václav 6, Bechný a Douda po 5 - Vinkelhöfer 9/2, Petrovský 6, Kust 5. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 0:1. Diváci: 800.