Phoenix dále kraluje NBA

Ve výborných výkonech pokračují basketbalisté Phoenixu. Suns doslova převálcovali Indianu, které nadělili debakl 124:89. Jednadvacet bodů nejlepšího týmu soutěže nastřílel Shawn Marion, dalších 21 přidal Amare Stoudamire. Ten navíc přidal 14 doskoků. Třicátou výhrou při čtyřech prohrách vyrovnali Suns 33 let starý rekordní start do NBA Milwaukee Bucks. Podobně se vedlo i Bostonu Celtics v sezóně 1959/60.

V dobrých výkonech pokračuje i Seattle. SuperSonics porazil silné Miami 108:98 a celku Heat nepomohlo ani 28 bodů hvězdného pivota Shaquilla O'Neala. Skvělým výkonem v závěrečné čtvrtině se prezentoval Vladimir Radmanovic, 11 ze 27 bodů nasázel protivníkovi právě v rozhodující fázi zápasu.

Ráznou tečku za střeleckou mizérií učinil hráč Toronta Rafer Alston. Golden State nastřílel ve druhém poločase 14 bodů a přispěl tak výhře Raptors 109:87. V uplynulých třech utkáních se Alstonovi nedařilo, svých posledních 23 pokusů minul. Toronto jinak v duelu nemělo velké problémy, během utkání vedlo i o 30 bodů. Chris Bosh k 21 bodům přidal osobní rekord v podobě 17 doskoků.

Opět vyrovnanou bilanci mají basketbalisté New Yorku. Knicks porazili Portland 113:105 a ve 34 utkání si připsali 17. výhru. Nejlepší zápas sezóny odehrál Allen Houston s 25 body, Jerome Williams strávil na palubovce úctyhodných 44 minut. Za Trail Blazers nastřílel 27 bodů Zach Randolph.

Výhru Houstonu 116:98 nad Denverem zařídil 45 body Tracy McGrady. Nuggets prohráli čtvrtý zápas v řadě a nadále se trápí. Výhru Rockets podpořil čínský pivot Jao Ming 21 body a 7 doskoky.

Toronto - Golden State 109:87
Nejvíce bodů: Peterson 21 - Robinson 18
Nejvíce doskoků: Bosh 17 - Murphy 13
Nejvíce asistencí: Alston 7 - Claxton 5
New York - Portland 113:105
Nejvíce bodů: Houston 25 - Randolph 10
Nejvíce doskoků: Thomas 6 - Randolph 10
Nejvíce asistencí: Marbury 12 - Telfair 7