Welsch 12 body pomohl Bostonu porazit Orlando

Basketbalisté Bostonu využili špatné formy Orlanda, které porazili 119:101. Pro celek Magic to byla šestá prohra v řadě. Český hráč Jiří Welsch odehrál 30 minut a k 12 bodům přidal tři doskoky a pět úspěšných asistencí. Kompletní zahajovací pětka Celtics si připsala nejméně 10 bodů, nejlepším střelcem týmu byl s 18 body Paul Pierce. Ještě o bod víc získal hostující Nelson, Orlandu to ale k bodovému zisku nepomohlo.

Nejlepším střelcem pondělního večera v NBA byl Kobe Bryant (s míčem) - archivní foto.

Nejlepším střelcem pondělního večera byla hvězda Los Angeles Kobe Bryant. Druhý nejlepší střelec soutěže dokonce ve čtvrté čtvrtině odpočíval, Lakers přesto zvítězili v Minnesotě 105:96. Timberwolves nepomohlo ani 23 bodů Kevina Garnetta, který přidal 13 doskoků.

V pravý čas se probudil Utah. Jazz porazili San Antonio 97:96 a zastavili tak sérii devíti proher v řadě. Rozhodující koš zařídil se závěrečnou sirénou Mehmet Okur, Jazz navíc přehráli Spurs po téměř pěti letech (naposledy 6. února 2000). Okur byl s 23 bodynejlepším střelcem domácích, za Spurs si nejvíce bodů připsal Tim Duncan - 24 bodů.

Svůj odchod do důchodu možná ještě zváží své rozhodnutí ukončit kariéru. V pondělí překonal klubový rekord v proměněných tříbodových pokusech a 28 body pomohl přerušit čtyřzápasovou šňůru proher Portlandu. Trail Blazers porazili Philadelphii 109:100, 76ers nepomohlo ani 21 bodů uzdraveného Allena Iversona, který dal dohromady pochroumaný kotník.

Boston - Orlando 119:101
Nejvíce bodů: Pierce 18 - Nelson 19
Nejvíce doskoků: Jefferson 11 - Howard 9
Nejvíce asistencí: Payton 6 - Hill 9
Philadelphia - Portland 100:109
Nejvíce bodů: Iquodala 22 - Van Exel 28
Nejvíce doskoků: Iverson 9 - Randolph 8
Nejvíce asistencí: Iverson 9 - Stoudamire 7