Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky začaly přípravu na ME adopcí žirafy

7. května 2013 16:32 - Dvůr Králové nad Labem

České basketbalové reprezentantky v úterý adoptovaly žirafu v zoologické zahradě ve Dvoře Králové. Návštěvou místního safari si zpestřily úvodní soustředění v Lázních Bělohrad před startem na mistrovství Evropy, které slouží zejména k odreagováním se po náročné sezóně.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Národní tým mezi sebou vybral 14 tisíc korun, dalších deset tisíc přidala Česká basketbalová federace. Peníze půjdou na krmivo pro žirafího samce Jitu.

"Rozhodly jsme se, že bychom letos chtěly pomoc nějakému zvířeti. Žirafa se k nám docela hodí, většina z nás se totiž v dětství kvůli výšce setkala s posměšným přirovnání k žirafám. Možná i proto je žirafa moje nejoblíbenější zvíře," řekla Ilona Burgrová, která byla hlavní organizátorkou sbírky mezi hráčkami, které samy přišly s nápadem na podobnou akci.

Basketbalistky během odpoledne v zoo absolvovaly prohlídku, měly možnost vlastnoručně krmit žirafy a nakonec si projely místní safari. "Krmení žiraf byl velký zážitek. Překvapilo mě, jakou mají při trhání listí z větve velkou sílu," řekla Burgrová.

Žirafy jsou v poslední době mezi sportovci populární. V březnu fotbalová reprezentace křtila žirafí mládě v olomoucké zoo. Před rokem se zas mužská basketbalová reprezentace inspirovala v liberecké zoo návštěvou lvů před úspěšnou kvalifikací o mistrovství Evropy, do které šli s heslem rvát se jako lev.

Blažek: I takto se dá stmelit kolektiv

"Lvi jsou takoví predátoři. Naopak žirafy jsou klidné, ale když na ně někdo zaútočí, tak dokážou rozbít lebku i lvovi. To tak trochu sedí i na nás, protože jsme klidné, ale když přijde důležitý zápas, tak jsme schopné ne zrovna rozbít lebku, ale stát se velmi nepříjemnými," dodala Burgrová.

Nápad svých svěřenkyň si pochvaloval i trenér národního týmu Lubor Blažek. "Vymyslely to dobře. Bylo to zajímavé odreagování. I takto se dá stmelit kolektiv," řekl Blažek, který zatím v přípravě postrádá Petru Kulichovou, která ještě zůstala na Slovensku, kde hraje za Košice, a Alenu Hanušovou, jež tento týden maturuje.

"Jinak žádné komplikace nejsou. Především po zdravotní stránce je to dobré, i když je velká únava. Proto jsme na tomto prvním soustředění zcela upustili od tělocvičny a budeme relaxovat ve venkovních prostorech podobně jako dnes," dodal Blažek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty