Pardubice - Nymburk 59:88 Stav série 0:2Basketbalisté Nymburka opět nedali Pardubicím šanci

Basketbalisté Nymburka hladce vyhráli i druhý zápas semifinálové série s Pardubicemi. Na palubovce Východočechů sice poprvé v letošním play off nedosáhli na stovku nastřílených bodů, ale o jejich triumfu nebylo od počátku pochyb. Obhájce titulu zvítězil tentokrát 88:59 a v úterý může v domácí hale sérii ukončit.

Basketbalisté Nymburka.

Favorizovaní hosté šli od počátku za bezpečným vítězstvím. Dali prvních třináct bodů a při agresivní obraně dovolili soupeři dát první koš až po čtyřech a půl minutách. Trvale navrch měli Středočeši i nadále a od druhé čtvrtiny si hlídali více než dvacetibodový náskok.

Hra pardubického týmu postrádala větší bojovnost a důraz, domácí také zcela propadli při střelbě z tříbodové vzdálenosti, z níž trefili jednou koš ze 16 pokusů. Nymburští basketbalisté skórovali za tři body hned osmkrát, nejlepším střelcem byl Demond Carter, který dal za 18 minut hry 17 bodů.

Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 2. zápas:
Pardubice - Nymburk 59:88 (9:24, 26:46, 40:68)
Nejvíce bodů: Muirhead 16, Nelson 10, Pospíšil 9 - Carter 17, Efevberha 14, Welsch 11, Palyza 10. Rozhodčí: Dolinek, V. Lukeš, Karásek. Fauly: 20:22. Trestné hody: 18/12 - 23/16. Trojky: 1:8. Stav série: 0:2.