Ostravští basketbalisté doma srovnali s Prostějovem krok

Basketbalisté Ostravy srovnali stav semifinálové série s Prostějovem na 1:1. Na domácí palubovce zejména díky čtrnácti tříbodovým košům zvítězili 96:85, třetí zápas budou hostit ve středu Hanáci.

Ani v šestém vzájemném utkání v této sezóně NBL se nedokázal prosadit hostující tým. Orli sice dali první koš po trojce Pavla Slezáka, to bylo ale také jejich jediné vedení. Nová huť skóre rychle otočila a už v průběhu druhé čtvrtiny odskočila díky přesné střelbě z dálky až na dvacetibodový rozdíl (45:25).

Hanáci se ale nevzdali a jejich návrat do zápasu korunoval ve 24. minutě Slezák znovu trojkou na 53:53. Překlopit skóre na svoji stranu ale hosté nedokázali a Ostravané jim v poslední čtvrtině znovu odskočili do dvouciferného náskoku.

Chadwick Barnes se na tom podílel pěti trojkami a 19 body, Jeremiah Wilson byl nejlepším střelcem domácích s 20 body a k tomu přidal deset doskoků. Prostějovský Kamil Švrdlík nastřílel 25 bodů a doskočil devět míčů.

Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 2. zápas:
Ostrava - Prostějov 96:85 (27:15, 49:38, 69:63)
Nejvíce bodů: Wilson 20, Barnes 19, Ames a Stehlík po 11, Zbránek 10 - Švrdlík 25, Slezák 18, Marko 16, Pandula 14. Rozhodčí: Hošek, Vondráček, Matějek. Fauly: 26:24. Trestné hody: 25/18 - 29/17. Trojky: 14:6. Stav série: 1:1.