Rubriky:

Míčové sporty

Házenkáři Jičína jsou po výhře nad Hranicemi poprvé mistry ligy

12. května 2013 12:15 - Jičín

Házenkáři Jičína slaví dvě kola před koncem extraligové sezóny historický mistrovský titul. Vůbec první medaili do klubové sbírky si pojistili domácím vítězstvím nad třetím týmem tabulky a vítězem letošního Českého poháru Hranicemi 25:20.

Jičín vyhrál už dlouhodobou část ligy a právě od Hranic si na konci března nechal vzít pohár, když v odvetě na soupeřově půdě neudržel vedení z domácího zápasu. V neděli se ale proti hranickému soupeři nenechal obrat o ligové prvenství.

Po vyrovnaném začátku se začal jičínský tým vzdalovat soupeři ve skóre od 26. minuty, když po Vocáskově trefě utekl na rozdíl dvou branek (10:8). Od té doby náskok už jen navyšoval, v poločasové pauze to bylo o čtyři góly, na konci ještě o jeden více.

Životní sezóna

Po loňském pátém místě tak Jičín prožil životní sezónu a ve výčtu českých ligových mistrů se přidal k desetinásobným šampionům z Karviné, trojnásobným z Dukly Praha a Zubří, dvojnásobným z Plzně a k Frýdku-Místku, jenž domácí soutěž vyhrál jednou.

Hranice v tabulce zůstaly třetí ještě za Duklou, jejich velkým soupeřem v bojích o zbývající medaile jsou ještě čtvrté Lovosice.

Extraliga házenkářů - 8. kolo nadstavby:
Skupina o titul:
Jičín - Hranice 25:20 (13:9)
Nejvíce branek: Vocásek 7, T. Babák 5, Král 5/2 - Stržínek 7, Dolák 3, Čadra a Hegar po 2. Rozhodčí: Skružný, Kavulič. Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/1. Vyloučení: 6:3. Diváci: 1160.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty