Welsch pomohl pěti body k výhře nad Atlantou

Basketbalisté Bostonu si v pátečním utkání NBA poradili s nejslabším týmem Východní konference Atlantou a vyhráli 106:94. Jiří Welsch se na tom podílel jen pěti body, nejlepším střelcem byl s 30 Ricky Davis.

Ten v šesté minutě českého basketbalistu vystřídal, ještě v první čtvrtině nastřílel sedm bodů a pomohl Celtics k vedení 34:21. "Chytil jsem skvělý rytmus, spoluhráči mi často dávali balon a střely mi tam padaly," pochvaloval si Davis, který Bostonu zařídil sedmé vítězství z posledních osmi domácích zápasů.

Páteční utkání se nevyvedla vedoucím týmům obou konferencí. Nejlepší tým soutěže Phoenix prohrál v Indianě 83:101, Miami podlehlo po dvojnásobném prodloužení v Los Angeles domácím Clippers 112:114.

Phoenixu chyběl Nash

Phoenix se nedokázal vyrovnat se ztrátou Steva Nashe, který musel v závěru druhé čtvrtiny odstoupit po té, co ho soupeř trefil kolenem do levého stehna. Bez třicetiletého rozehrávače zůstali Suns daleko za svým průměrem 110 bodů na zápas a utrpěli nejhorší porážku v sezóně.

Pacers k vítězství dovedl autor devětadvaceti bodů Jermaine O'Neal. "Také my se každý den musíme vyrovnávat s absencí některých hráčů, ale Nash je motor, který pohání auto. Mají spoustu skvělých atletických hráčů, ale bez jeho driblingu a průniků je pro ně těžké skórovat," uznal O'Neal velké oslabení Phoenixu.

O'Neal chyboval v závěru

Miami k úspěchu nepomohlo ani devětatřicet bodů největší hvězdy týmu Shaquilla O'Neala. Robustní pivot měl vysokou úspěšnost střelby, ale v rozhodujících chvílích se mu tolik nedařilo - v závěru základní hrací doby a v prodloužení minul pět pokusů.

Hrdinou Clippers se stal Corey Maggette. Pětadvacetiletý rozehrávač se po deseti bodech v úvodní čtvrtině z palubovky vytratil, ale v prodloužení se znovu probudil. V prvním nastřílel sedm bodů a ve druhém dvěma koši v posledních šestadvaceti vteřinách zařídil týmu z Kalifornie vítězství.

Indiana - Phoenix 101:83
Nejvíc bodů: J. O'Neal 29 - Stoudemire 26.
Nejvíc doskoků: Foster, O'Neal 12 - Stoudemire 11.
Nejvíc asistencí: Jones, Miller 4 - Johnson 6.
Philadelphia - Toronto 106:96
Nejvíc bodů: Iverson 32 - Marshall 20.
Nejvíc doskoků: Thomas 14 - Bosh 13.
Nejvíc asistencí: Iverson 10 - Alston 13.
Charlotte - Memphis 89:109
Nejvíc bodů: Okafor 17 - Gasol 19.
Nejvíc doskoků: Okafor 12 - Posey 7.
Nejvíc asistencí: Knight 11 - Williams 5.
Boston - Atlanta 106:94
Nejvíc bodů: Davis 30 (Welsch 5) - Walker 21.
Nejvíc doskoků: Pierce 12 (Welsch 2) - Walker 17.
Nejvíc asistencí: Payton, Pierce 7 (Welsch 1) - Walker 8.
New Orleans - Portland 112:106
Nejvíc bodů: Dickau 25 - Stoudamire 54.
Nejvíc doskoků: Andersen 15 - Przybilla 9.
Nejvíc asistencí: Davis 6 - Van Exel 11.
Detroit - Orlando 101:94
Nejvíc bodů: Hamilton 26 - Francis 31.
Nejvíc doskoků: Wallace 13 - Cato 14.
Nejvíc asistencí: Billups 9 - Francis 8.
San Antonio - Dallas 98:95
Nejvíc bodů: Duncan 25 - Nowitzki 36.
Nejvíc doskoků: Nesterovic 12 - Nowitzki 14.
Nejvíc asistencí: Parker 9 - Finley 3.
Milwaukee - Washington 103:105
Nejvíc bodů: Redd 20 - Hughes 23.
Nejvíc doskoků: Smith 7 - Arenas 7.
Nejvíc asistencí: Williams 8 - Hughes 8.
Denver - Minnesota 83:93
Nejvíc bodů: Martin 23 - Sprewell 29.
Nejvíc doskoků: Camby 12 - Garnett 10.
Nejvíc asistencí: Miller 6 - Garnett 7.
Los Angeles Clippers - Miami 114:112 pp
Nejvíc bodů: Brand 29 - O'Neal 39.
Nejvíc doskoků: Brand, Simmons 13 - Haslem, O'Neal 10.
Nejvíc asistencí: Simmons 8 - Jones 7.
Seattle - Golden State 103:84
Nejvíc bodů: Allen 22 - Claxton 27.
Nejvíc doskoků: Forston 11 - Murphy 13.
Nejvíc asistencí: Daniels, Ridnour 6 - Claxton 7.
1. Seattle3526974,3
2. Minnesota35181751,4