Volejbalistky Olympu prošly základní částí ligy bez porážky

Volejbalistky pražského Olympu vyhrály všech čtrnáct zápasů základní části extraligy. Úřadující vicemistryně dovršily rekordní bilanci sobotním hladkým vítězstvím 3:0 v Liberci. "Rekord je samozřejmě příjemný, ale pořád je to jen základní část. O všem podstatném se bude rozhodovat až v březnu a v dubnu," řekl ČTK trenér Olympu Stanislav Mitáč.

Tabulka se nyní rozdělí na dvě čtveřice, v nichž se v nadstavbové části utká od soboty 22. ledna každý s každým doma a venku. Horní kvarteto tvoří vedle Olympu brněnské obhájkyně titulu, Frýdek-Místek a pražská Slavia, ve skupině A2 budou o dvě místa v play off usilovat Olomouc, Ostrava, Liberec a Přerov.

Liberecké volejbalistky dokázaly vzdorovat favorizovaným soupeřkám pouze do poloviny prvního setu. Poté už hráčky Olympu jednoznačně mířily za čtrnáctým vítězstvím v základní části a po výhře 3:0 dovršily ojedinělou stoprocentní bilanci.

Mitáč prohlásil, že před sezónou ani na jejím začátku by na rekordní sérii nepomyslel. "Ale nastartovali jsme to výhrami 3:2 v Olomouci a ve Frýdku a pak už to šlo docela v pohodě. O tom rekordu jsme vlastně začali uvažovat až teď ke konci," řekl. Trvá nicméně na tom, že o úspěchu či neúspěchu rozhodne až play off. "Proto musíme jít postupně, teď nám to tři roky nevyšlo. Chce to udržet si pohodu, mít štěstí a aby se nikdo nezranil," dodal.

Slavia do elitní čtyřky

Volejbalistky Olomouce zvítězily nad Přerovem 3:1, ale ztracený set je definitivně připravil o šanci na postup do lepší čtyřky. Už před utkáním ale bylo zřejmé, že Olomouci by k posunu na čtvrté místo pomohla jen málo pravděpodobná shoda okolností, a tato skutečnost také výkon domácích hráček značně ovlivnila. Obě družstva až příliš chybovala, Olomouc využila kvalitnějšího servisu a v závěrech setů své větší herní zkušenosti.

Slávistky, dirigované zkušenou Kolouškovou, zato splnily úkol hned v prvním setu a zajistily si postup do elitní čtyřky. Obě družstva i v dalším průběhu utkání předváděla kvalitní volejbal a lepší byly Pražanky, třebaže si v koncovce nechaly sebrat třetí set. O dvoubodový zisk je ale úřadující mistryně z Brna nepřipravily a Slavia prodloužila svou vítěznou sérii na pět zápasů.

Trápení ostravských volejbalistek nebere konce. Proti Frýdku jim kvůli nemocem nebo zranění chyběly tři hráčky a hned v prvním setu navíc musela odstoupit zraněná Furmanová. Po nevydařené úvodní sadě se sice domácí družstvo zlepšilo, ale ani jedna koncovka mu v dalších setech nevyšla.