Ostrované sestřelili Jestřáby z Chicaga

Rus Alexej Jašin v dresu New York Islanders vstřelil v úterním utkání zámořské NHL na ledě Chicaga čtyři branky a přispěl tak k drtivému vítězství Ostrovanů v poměru 9:2. Zbylá utkání byla nebývale vyrovnaná, rozhodovala prodloužení, případně docházelo k dělbě bodů.

Peter Forsberg z Colorada (nahoře) pacifikuje ottawského Wadea Reddena.

Jašin se po pozvolném startu v sezóně rozjel, jeho prvnímu čtyřgólovému utkání předcházel zisk šesti bodů za dvě branky a čtyři asistence v posledních dvou utkáních. "Samozřejmě, že mám obrovskou radost, čtyři branky za zápas člověk nevstřelí každý den," pochvaloval si Jašin.

"Musím ale hlavně vyzdvihnout výkon celého týmu, vítězství nebyla jen má zásluha. Perfektně dnes zahráli i moji spoluhráči z útoku - Arron Asham a Oleg Kvaša," vzpomněl si na ostatní spoluhráče Jašin. Dvěma asistencemi přispěl k debaklu i obránce Radek Martínek.

Islanders se usadili na osmém, posledním postupovém, místě Východní konference. Před devátými newyorskými Jezdci mají náskok šesti bodů. Do konce základní části zbývá oběma týmům odehrát šest utkání včetně vzájemného střetnutí na začátku dubna.

Jistota Ottawy - Havlát s Varaďou

Nejlepší tým základní časti NHL, Ottawa Senators, útočil v utkání s Coloradem na 49. vítězství v sezóně, nakonec se na domácím ledě musel spokojit s remízou. Jedenáct vteřin před koncem třetí třetiny totiž vyrovnal na 2:2 coloradský Alex Tanguay.

Senátoři měli vítězství na dosah díky trefám českých útočníků. Po bezbrankové první části otevřel skóre na začátku druhé třetiny při přesilové hře Martin Havlát. Avalanche však stačilo do druhé sirény srovnat krok, na 1:1 vyrovnával Rob Blake.

Na další branku se čekalo až do poslední minuty utkání. V čase 19:06 skóroval opět v početní výhodě Václav Varaďa a zdálo se, že těsné vedení Ottawa ubrání. Jenže za několik desítek vteřin bylo vyrovnáno. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak si oba jistí účastnící play off body svorně rozdělili.

Čeští gólmani se rozešli smírně

Philadelphia odjížděla z Nashvillu s pocitem zmařeného zápasu a s bodem za remízu 1:1 rozhodně spokojená nebyla. Naopak Predátoři mohli začít slavit - Tomáš Vokoun vychytal Letce, úspěšně zastavil 42 střeleckých pokusů a v procentuální úspěšnosti se vyhoupl nad 97 %.

Na první branku si diváci museli počkat až o závěrečné desetiminutovky poslední třetiny. Ve 12. minutě poslal Michal Handzuš z Philadelphie puk nad Vokounovým ramenem do sítě, vedení však Letci neudrželi. O šest minut později překonal Romana Čechmánka Mark Eaton. Český gólman v brance Flyers měl mnohem méně práce než jeho protějšek, připsal si 20 úspěšných zákroků. Po bezbrankovém nastavení se i v Nashvillu body dělily.

Play off je letos pro Krále nedostižitelné

Obrovské drama s nešťastným koncem pro domácí hokejisty se odehrálo v úterním utkání v hale Los Angeles Kigs. Domácí tým potřeboval porazit Columbus, aby si zachoval naději na účast v play off, ale po 60 minutách bylo skóre 1:1. Skóre otevřel Jaroslav Modrý po přihrávce Tomáše Žižky, za Columbus vyrovnal Jaroslav Špaček.

Trenér Andy Murray se proto v prodloužení odhodlal k riskantnímu tahu a v přesilovce odvolal gólmana, takže jeho tým hrál pět na tři. Postupové ambice Los Angeles však uťal střelou do prázdné branky Andrew Cassels. Podle pravidel NHL tým při obdrženém gólu do prázdné branky v prodloužení ztrácí bod za remízu v normální hrací době.

Jaromír Jágr se vrátil po vlasové zlomenině zápěstí do sestavy Washingtonu a hned přihrál na rozhodující gól v Montrealu. Hosté vyhráli 4:3 v prodloužení, gól a asitenci zaznamenal Robert Lang. "Necítil jsem se době. Bruslení nebylo nic moc. Ale do play off nám zbývá ještě pět zápasů, takže mohu získat zpět pohodu," uvedl Jágr.

6. Anaheim +78389526194:18590
7. Minnesota +763910126186:16689