Hvězdný James Clevelandu nepomohl

NEW YORK

Ve výborném světle se ukázal v nedělním utkání zámořské NBA LeBron James z Clevelandu. V duelu se Seattlem nastřílel pětatřicet bodů a nasbíral jedenáct asistencí, k porážce Sonics to bylo ale málo. Seattle především zásluhou Raye Allena a Vladimira Radmanovice zvítězil 105:97.

Allen si připsal 27 bodů, Radmanovic přidal 23 bodů a jedenáct asistencí. Seattle tak vyhrál i třetí zápas v řadě bez opory Rasharda Lewise, který je mimo hru kvůli zánětu šlach v levém koleni.

Podle Allena byl klíčovou postavou utkání právě Radmanovic, který sice nepatří do základní pětky, ale je jednou z hlavních rezerv. "I když nenastupuje v základu, umí si udržet koncentraci. Je skutečnou zbraní. Perfektně střílí a parádně čte hru," pěl chválu na svého spoluhráče Allen.

Radmanicovu hru pochválil i nejlepší hráč Clevelandu James. "Na lavičce Seattlu sedí skutečná opora, která je hrozbou pro každý tým," uvedl James. Právě jeho trojka na 91:94 znamenala v předposlední minutě pro Cavaliers poslední záblesk naděje, ale Seattle si už nenechal výhru uniknout.

Bosh táhl Toronto k výhře nad New Orleans

Chris Bosh z Toronta v neděli dokázal, že si poslední ocenění pro Hráče týdne nevysloužil náhodou. Mladý basketbalista byl s 24 body, deseti doskoky a dvěma bloky klíčovou postavou svého týmu, jenž v dramatickém závěru porazil hosty z New Orleans 102:99. Ještě o bod víc dal za Toronto Morris Peterson, v soupeřově mužstvu si Lee Nailon vylepšil osobní rekord v lize na 32 bodů.

Nejhorší tým NBA New Orleans přitom ještě ve třetí čtvrtině vedl o 16 bodů, jenže poté mu hodně ublížil odchod rozehrávače Barona Davise kvůli zranění achillovky. Davis dal do té doby 15 bodů a spoluhráčům přihrál na jedenáct košů.

Toronto vsadilo na mohutný finiš a v závěrečných minutách dokázalo skóre otočit. Nejlepšího střelce zápasu Nailona zastínil v rozhodujících okamžicích právě Bosh. Hráč Hornets dvě střely neproměnil a další dvě mu domácí mladík zblokoval.

Také poslední akcí zápasu byl blok: Rafer Alston zastavil stoupající míč z ruky Dana Dickaua, který mohl Hornets zajistit prodloužení. "Skvělý finiš. Prostě jsme v závěru zvýšili nasazení," pochvaloval si Alston.

Trenér poražených Byron Scott uznal, že zřejmě rozhodlo Davisovo zranění. "Umí skvěle střílet, projít obranou nebo přihrát do výhodné pozice, v tom je jeho síla. Když jsme o tak důležitý prvek přišli, naše hra se v poslední čtvrtině vlastně rozpadla," dodal.

Toronto - New Orleans 102:99
Nejvíc bodů: Peterson 25 - Nailon 32.
Nejvíc doskoků: Bosh, Peterson 10 - Andersen 9.
Nejvíc asistencí: Alston 7 - Davis 11.
Seattle - Cleveland 105:97
Nejvíc bodů: Allen 27 - James 35.
Nejvíc doskoků: Radmanovic 11 - Newble 8.
1. Seattle3627975,0
2. Minnesota36191752,8