Basketbalisté Nymburku získali cenné body v Kyjevě

Šance basketbalistů Nymburku projít do play-off Evropské ligy FIBA zase tři kola před koncem skupiny ožila, když čeští šampióni vyhráli 87:86 na palubovce ukrajinského Kyjeva. Český celek má po devíti zápasech v soutěži na kontě pět výher a čtyři porážky, v tabulce skupiny A figuruje na čtvrtém místě.

Ilustrační foto

"Oceňuji obrovské nasazení týmu, který druhou polovinu zápasu sehrál perfektně v obraně a ve třetí i čtvrté čtvrtině soupeři povolil jen 19, resp. 17 bodů. Aktivní práce pod oběma koši přinesla úspěch, lépe než domácí jsme zvládli i střelbu," liboval si trenér Michal Ježdík.

Ve zcela vyrovnaném souboji sice získali domácí na konci druhé části šestibodový náskok (50:44), ale Nymburk před třemi tisíci diváky s podporou skupinky fandů, k níž se přidal i přítomný šéf ODS Topolánek, zlepšil doskakování a hrál také daleko důsledněji v obraně.

K tomu Nečas s Whitfieldem dobře stříleli, což přineslo během třetí čtvrtiny obrat skóre. V dramatickém závěru, kdy se Kyjevu vyfauloval rozehrávač Mršič, nedal domácí Norris ani jeden trestný hod, zatímco Nečas byl ze šestek úspěšnější a čtyři vteřiny před koncem Johnson zaznamenal vítězný koš Nymburka.

Liga FIBA - výsledky 11. kola
BC Kyjev - ČEZ Basketbal Nymburk 86:87
Nejvíce bodů: Greer 23, Virginio 12, Lončar 11 - Whitfield 23, Nečas 22, Johnson 17, Zídek 16. Trestné hody: 27/18 - 32/22. Trojky: 10:5. Fauly: 27:22.
Fenerbahce Istanbul - CSKA Sofie 90:61 (47:30)