Boston prohrál v New Jersey, Welsch dal deset bodů

NEW YORK

Basketbalisté Bostonu prohráli v pátečním utkání NBA v hale posledního celku pořadí Atlantické divize New Jersey 98:104. Český reprezentant Jiří Welsch dal deset bodů a byl čtvrtým střelcem hostů, které opět vedl Paul Pierce s 22 body. Welsch se sice z pole trefil jen jednou, ale neomylný byl při všech osmi trestných hodech, k nimž se postavil.

Zápas rozhodla trojka domácího kanonýra Jasona Kidda necelou minutu před koncem a New Jersey se mohlo poprvé v sezoně radovat ze série tří vítězství. "Je prostě skvělý. Viděl jsem, že je volný, tak jsem mu přihrál. A už jak ten míč letěl na koš, říkal jsem si, že to je dobré," řekl o Kiddově trefě Vince Carter, který byl s 25 body nejlepším střelcem Nets, třebaže hrál poměrně dlouho s hrozbou šesté osobní chyby. Celtics po porážce přišli o první místo v divizní tabulce.

Dva páteční zápasy se musely prodlužovat. Jedním z nich bylo utkání dvou aktuálně nejúspěšnějších celků soutěže, v němž San Antonio potvrdilo současnou lepší formu výhrou 128:123 ve Phoenixu, i když po třech čtvrtinách domácí vedli sedmnáctibodovým rozdílem. Argentinec Manu Ginobili, olympijský vítěz z Atén, nastřílel za hosty 48 bodů, což byl jeho nejlepší výkon v NBA. I jeho spoluhráč Tim Duncan a domácí Shawn Marion a Amarem Stoudemirem dosáhli minimálně třiceti bodů.

Nejlepší celek východní poloviny soutěže Miami prohrál doma v prodloužení s Indianou. Košem v poslední sekundě čtvrté čtvrtiny protáhl zápas hostující Jamaal Tinsley, který zakončil utkání se součtem 30 bodů stejně jako nejlepší ze soupeřů Dwyane Wade. Ve střeleckém souboji O'Nealů tentokrát vyhrál Jermaine z Indiany nad domácím Shaquillem 26:24 a byl i o čtyři doskoky lepší pod košem. Týmu Heat ale prohrála zápas především mizerná střelba šestek, z 36 trestných hodů neproměnili jeho hráči ani polovinu.

Duel v New Yorku zase skončil nejtěsnějším vítězstvím Houstonu 92:91 poté, co v poslední vteřině rozhodl náhradník Scott Padgett. Nebyl přitom zdaleka v ideální pozici a střílel jednou rukou, ale trefil. "To bylo štěstí. Ještě jsem takový koš nikdy nedal, nevybral jsem si pro něj špatnou chvíli," řekl Padgett. Houston se opět opíral o Tracyho McGradyho, autora 35 bodů.

Washington - Toronto 118:109
Nejvíce bodů: Dixon a Jamison 26 - Rose 32
Charlotte - Dallas 99:105
Nejvíce bodů: Okafor 24 - Nowitzki a Finley 20
New Jersey - Boston 104:98
Nejvíce bodů: Carter 25 - Pierce 22
New York - Houston 91:92
Nejvíce bodů: Marbury 20 - McGrady 35