Rubriky:

Míčové sporty

Česko - Kanada 52:58

Basketbalistky v přípravě na evropský šampionát podlehly Kanadě o šest bodů

28. května 2013 20:15 - Praha

České basketbalistky v přípravě na mistrovství Evropy poprvé prohrály. Po dvou vítězstvích nad Ukrajinou v Jindřichově Hradci podlehly v úterý v Praze Kanadě 52:58. Na stejného soupeře nestačily ani před rokem v přípravě na olympijské hry, oba celky pak postoupily do čtvrtfinále. Odveta se hraje ve středu od 18:00 znovu na Folimance.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Trenér Lubor Blažek dal více prostoru hráčkám, které bojují o konečnou nominaci a nechal odpočívat trojici z USK Zrůstovou, Elhotovou, Burgrovou, Peckovou z Brna či klíčovou rozehrávačku Bortelovou, kterou trápí zraněné oko. Samotný duel pak využil k především nácviku aktivní obrany.

"Každý trenér chce vyhrávat, ale dnes jsme si potřebovali vyzkoušet některé věci a neohlíželi jsme se tolik na výsledek. Bylo třeba, aby každá hráčka měla šanci o nominaci bojovat. Říkají si o ni všechny hráčky a dělají na mě dobrý dojem. Určitě to rozhodování o nominaci nebude jednoduché," řekl po utkání trenér Blažek.

Náročný presink se sice českým hráčkám poměrně dařil, ovšem síly pak chyběly v útoku a zakončení nebylo příliš přesné. Naopak Kanadě se dařila střelba z dálky a tak si v první půli vypracovala až desetibodový náskok. Do druhé půle však český tým vstoupil aktivně nejen v obraně, ale i v útoku, předvedl šňůru 9:0 a i zásluhou dvou trojek Křížové skóre otočil.

V poslední čtvrtině se však soupeřky znovu zlepšily a mírně vedly. Ještě dvě a půl minuty prohrávaly Češky o jediný bod a usilovaly o vedení. Pak však Kanaďanky v rychlém sledu daly pět bodů, utekly 90 vteřin před koncem na 50:56 a výhru už si díky dobré obraně nenechaly vzít.

Nejlepší českou střelkyní byla s 15 body Veselá, která se jako jediná z domácího týmu dostala na dvouciferný počet bodů.

"Některé hráčky hrály poprvé za reprezentaci a nebylo to pro ně snadné, protože Kanada je velmi dobrý tým. Zahráli jsme lépe v obraně než v útoku, kde jsme nebyli schopni trestat otevřené pozice," hodnotil utkání Blažek. "Soudržnost v obraně byla dobrá, ale v útoku byly individuální chyby a špatné řešení situací, které rozhodovaly," dodal.

Přípravné utkání basketbalistek před mistrovstvím Evropy:
Česko - Kanada 52:58 (11:15, 26:34, 43:42)
Nejvíce bodů: Veselá 15, Kulichová, Hanušová a Křížová po 6 - Smithová 10, Colleyová 8, Hamblinová, Nurseová a Achonwaová po 7. Fauly: 21:19. Trestné hody: 16/9 - 21/15. Trojky: 3:5.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty