Welsch pomohl 8 body Bostonu do čela divize

Basketbalisté Bostonu porazili ve středečním utkání NBA Indianu 100:86 a poskočili do vedení Atlantické divize. K výhře Celtics přispěl I český hráč Jiří Welsch, který během dvaceti minut nastřílel osm bodů přihrál na tři koše. Výhra byla čtvrtým úspěšným zápasem Bostonu v řadě. V derby dvou celků z Los Angeles se radovali Clippers, kteří tak přerušili pětizápasovou vítěznou sérii Lakers ve vzájemných duelech.

Basketbalista Jiří Welsch pomohl Bostonu do čela divize - archivní foto.

V dresu Pacers se po třicetizápasovém distancu vrátil Stephen Jackson a připsal si 17 bodů. Jeho kolega a také potrestaný hráč z listopadové bitky v Detroitu Jermaine O'Neal byl nejlepším střelcem Pacers s 24 body. V dresu domácích byl tradičně nejúspěšnější Paul Pierce. Boston vystřídal na čele divize Philadelphii, která prohrála 107:117 s Washingtonem. V čele divize se Celtics objevili po dlouhých 14 letech. Tenkrát ještě v jejich dresu zářil legendární Larry Bird.

Ani zranění kotníku nezabránilo hvězdě Clevelandu LeBronu Jamesovi v návratu do utkání a James pomohl Kavalírům k vítězství 114:111 nad Memphisem. K 27 bodům přidal 15 asistencí, což je nejvíce v kariéře a devět doskoků Těsně tak nedosáhl na ceněný triple double.

Po nevýrazném poločase se zvedli basketbalisté Houstonu a porazili slabý New Orleans 82:77. O svém vítězství 82:77 rozhodli Rockets až v závěrečné čtvrtině, kterou vyhráli 27:14. Jejich nejlepším střelcem byl Tracy McGrady s 33 body.

V derby dvou celků z Los Angeles měli navrch Clippers, kteří po většinu utkání vedli a přerušili tak sérii pěti utkání, ve kterých je městský rival porazil. K výhře 105:89 přispěl 28 body a 14 doskoky Elton Brand. Za posledních sedm let se Clippers s výhry nad Lakers radovali jen třikratá z 31 zápasů.

Boston - Indiana 100:86
Nejvíce bodů: Pierce 23 - O'Neal 24
Nejvíce doskoků: LaFrentz 11 - O'Neal 6
Nejvíce asistencí: Payton 9 - Miller 4
Cleveland - Memphis 114:111
Nejvíce bodů: Gooden 27 - Miller 28
Nejvíce doskoků: Gooden 11 - Cardinal 7
Nejvíce asistencí: James 15 - Williams 7