Česká republika - Maďarsko 3:1Volejbalisté porazili i Maďarsko a vyhráli první turnaj EL

Čeští volejbalisté ovládli bez porážky úvodní turnaj skupiny B Evropské ligy. Svěřenci nizozemského trenéra Stewarta Bernarda dnes porazili v Kecskemétu domácí Maďarsko přesvědčivě 3:1 na sety. Stejným výsledkem předtím zdolali Španělsko i Černou Horu.

V utkání s Maďarskem se Češi pomaleji rozjížděli a přenechali soupeři úvodní sadu. Ještě na počátku druhého setu ztráceli, ale hru opět rozhýbal zlínský Adam Bartoš, který od druhého setu nahradil Karla Linze. "Šel jsem na hřiště, abych tým zvedl, a vždycky se snažím kluky vybláznit a podat nejlepší výkon. Jsem rád, že se mi to povedlo a pomohl jsem týmu," řekl Bartoš na tiskové konferenci.

Češi zlepšili od druhého setu příjem, snížili počet chyb a stejně jako v předešlých zápasech se prezentovali lepším blokem a podáním než soupeř.

Trenér Bernard od koncovky třetího setu prvního zápasu se Španělskem sestavu prakticky neměnil. Proti Maďarům se nejvíc prosadil univerzál Michal Finger s 20 body, na nahrávce řídil český útok ve všech zápasech Lukáš Ticháček.

Svoji šanci chytil jednadvacetiletý smečař Bartoš, který tým probudil v úvodním utkání se Španěly i s Maďarskem, proti Černé Hoře dokonce nastoupil v základní sestavě. "Jsem rád za to, co jsem tady odehrál. S tím jsem nepočítal, protože jsem jeden z nejmladších, a teď už se těším na další turnaj," řekl Bartoš.

Druhý díl skupiny B Evropské ligy je na programu od pátku 21. do neděle 23. června v Barceloně.