Bratrský souboj koučů vyhrál trenér Miami

V bratrském duelu dvou trenérů mezi Maimi a Houstonem se radoval domácí Stan Van Goudy, jeho svěřenci porazili Rockets 104:95. V utkání měli problémy s osobními chybami největší hvězdy obou výběrů. V dresu Heat odehrál jen 27 minut Shaquille O'Neal, v celku soupeře měl stejné potíže čínský pivot Jao Ming.

O'Neal nastřílel 15 bodů, ale zahrál důležitou trojku v závěrečné minutě utkání. Hvězdou zápasu byl Dwayne Wade, který k 30 bodům přidal 8 doskoků a šest asistencí. Za Houston byl nejúspěšnější Tracy McGrady s 28 body.

Útočný zápas viděli diváci v Torontu, kde Phoenix porazil domácí Raptors 123:105. Výhrou se Suns dotáhli na vedoucí celek soutěže San Antonio, oba týmy mají bilanci 36 výher a 10 proher. Rozhodující náskok získal Phoenix ve 3. čtvrtině, kterou vyhrál 46:26. Nejlepším střelcem vítězů byl Amare Stoudamire s 27 body.

I bez zraněného LeBrona Jamese zvítězil Cleveland nad Milwaukee 104:87. Strůjcem úspěchu byl především Drew Gooden, který si vylepšil osobní rekord v počtu nastřílených bodů, proti Bucks jich zaznamenal 33. Cavaliers mají s problémy velký problém, do zápasu nastoupilo jen s devítkou hráčů. Navíc dva další museli během zápasu pro zranění odstoupit.

I bez svého kouče Rudyho Tomjanoviče, který měl žaludeční problémy, porazili Los Angeles Lakers Charlotte 101:90. Lakers tak přerušili nepříjemnou sérii tří proher v řadě. Tomjanoviče nal avičce zastoupil Kobe Bryant, který stále léčí zraněný kotník.

Miami - Houston 104:95
Nejvíce bodů: Wade 30 - McGrady 28
Nejvíce doskoků: Wade 8 - Mc Grady 9
Nejvíce asistencí: Wade 6 - Sura 6
Minnesota - Sacramento 84:94
Nejvíce bodů: Garnett 21 - Miller 27
Nejvíce doskoků: Garnett 13 - Miller 15
Nejvíce asistencí: Garnett 7 - Bibby 8