Basketbalisté Nymburka prohráli v Istanbulu

Basketbalisté Nymburka prohráli v úterním utkání Ligy FIBA na palubovce jistého vítěze skupiny A Fenerbahce Istanbul o pouhé čtyři body 88:92. Českého mistra ani prohra v předposledním kole nepřipravila o šance na postup do vyřazovacích bojů, kam projdou čtyři týmy, a po prohře Kazaně v Kyjevě po prodloužení mu stačí za týden porazit jakýmkoliv výsledkem izraelský Galil Elyon.

Ilustrační foto

Turecký celek vedl už v poločase o deset bodů 52:42 a trápil lídra české ligy přesnou střelbou z tříbodové vzdálenosti. Nymburk vedený skvěle hrajícím Jiřím Zídkem se přesto dokázal vzepřít a necelé dvě minuty před koncem se dokonce ujal vedení o dva body.

Šanci zvýšit vedení měl ještě rozehrávač Maurice Whitfield, ale jeho střela vypadla z obroučky, naopak na druhé straně Bosňan Mršič, nejužitečnější hráč minulého kola, a Bibo zasadili hostům definitivní rány opět z trojek.

Liga FIBA - 13. kolo
Fenerbahce Istanbul - Nymburk 92:88 (26:23, 52:42, 74:65)
Nejvíce bodů: Mršič 23, Ömer 20, Salyers 17, Booker 15 - Zídek 26, Johnson 19, Nečas 17. Rozhodčí: Mattioli (It.), Perez (Šp.), Bachanski (Pol.).
BC Kyjev - Unics Kazaň 91:89 po prodl. (79:79, 40:36)