Boston s Welschem porazil New Jersey

Basketbalisté Bostonu porazili v NBA New Jersey 110:89. Český hráč Jiří Welsch nenastoupil v základní sestavě, odehrál 20 minut a získal čtyři body. Lídrem Celtics byl jako tradičně Paul Pierce, který si připsal triple-double. Phoenix si bez problémů poradil s Minnesotou a s 37 výhrami se dotáhl na vedoucí San Antonio.

Jiří Welsch přispěl k výhře Bostonu čtyřmi body - archivní foto.

Boston s Piercem táhl i Raef LaFrentz, který 21 bodům přidal 8 doskoků. Výhrou se Boston dostal do čela Atlantické divize. New Jersey prohrálo po čtyřech utkáních a nepomohlo jim ani 25 bodů Jasona Kidda.

O vedení v Atlantické divizi přišla Philadelphia, která prohrála s Houstonem 95:118. V duelu dvou špičkových kanonýrů soutěže byl úspěšnější hostující Tracy McGrady, který nastřílel 34 bodů. Allen Iverson z Philadelphie získal 28 bodů.

Unavený celek Dallasu měl překvapivě hodně práce se slabým New Orleans. Mavericks zvítězili 90:82, ale o výhru se museli strachovat do samotného závěru. Nemocný Němec Dirk Nowitzki měl úspěšnost střelby jen 33 procent, přesto byl nejlepším kanonýrem Dallasu s 20 body.

Výrazně klidnější utkání odehrál Phoenix, který smetl Minnesotu na její palubovce 108:79. Během zápasu vedli Suns už o 40 bodů, jejich nejlepším střelcem Amarae Stoudamire s 23 body. Phoenix se s 37 výhrami dotáhl na vedoucí tým NBA San Antonio, má ale o jednu prohru více. V úvodní sestavě Minnestoy chyběl Latrell Sprewell, který zmeškal týmový zpáteční let z Milwaukee. Nahradil jej Wally Sczerbiak.

I přes zranění tří hráčů základní sestavy vyhrálo Sacramento v Golden State 111:107. Nejlepší výkony v kariéře předvedl hostující Brad Miller. Odehrál 50 minut a nastřílel 38 bodů. Sekundoval mu domácí Jason Richardson s 37 body.

Boston - New Jersey 110:89
Nejvíce bodů: Pierce 28 - Kidd 25
Nejvíce doskoků: Pierce 10 - Smith 6
Nejvíce asistencí: Pierce 10 - Carter 5
Philadelphia - Houston 95:118
Nejvíce bodů: Iverson 28 - McGrady 34
Nejvíce doskoků: Dalembert 7 - Howard 13
Nejvíce asistencí: Iverson 10 - McGrady 9