Rubriky:

Míčové sporty

Rockets ulovili žádaného Howarda, který už nechtěl nastupovat za Lakers

6. července 2013 10:07 - Houston

Špičkový pivot a jeden z nejlepších obránců v NBA Dwight Howard se z pěti nabídek rozhodl pro Houston. Odmítl prodloužit smlouvu v Los Angeles Lakers, kde neprožil ideální sezónu, a u sedmadvacetiletého basketbalisty neuspěly ani kluby Dallas, Atlanta a Golden State.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

„Rozhodl jsem se stát členem Houstonu Rockets. Mám za to, že je to pro mě nejlepší místo a těším se na úžasnou sezónu," napsal na twitteru nejlepší obránce zámořské ligy z let 2009 až 2011. Oficiálně může coby volný hráč podepsat smlouvu nejdříve příští týden ve středu.

Podle informací zámořských médií si někdejší hvězda Orlanda během čtyř let v Houstonu vydělá celkem 88 milionů dolarů. Kdyby zůstal v LA Lakers, měl by lepší plat, jenže o další spolupráci s hvězdným Kobem Bryantem a trenérem Mikem D'Antonim už nestál.

„Máme informaci, že se Dwight rozhodl nevrátit do Lakers. Samozřejmě nás to mrzí," řekl generální manažer klubu z Los Angeles Mitch Kupchak. Howarda přivedl před rokem v létě z Orlanda v rámci velké výměny mezi čtyřmi kluby. Průměry 17,1 bodu a 12,4 doskoku z 76 zápasů ale zůstal za vydařenějšími léty v Orlandu. Možná i proto, že se loni na jaře podrobil operaci zad.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty