Rubriky:

Míčové sporty

Česká republika - Rusko 8:3

Softbalistky mají po výhře nad Ruskem na ME jistý bronz. V boji o finále narazí na Itálii

12. července 2013 22:17 - Praha

Softbalistky zúročily výhodu domácího prostředí a na evropském šampionátu v Praze mají jistou medaili. Po páteční výhře v play off nad Ruskem poměrem 8:3 získají nejhůře bronz. O finále budou hrát české svěřenkyně nizozemského trenéra Andrého Prinse proti Italkám v sobotu od 10:30.

 

Stanislav Zbyněk, ČTK

Zápas o titul, který pak začne v 16:30, mají jistý obhájkyně titulu Nizozemky, které v duelu vítězných týmů ze čtvrtfinálových skupin porazily Itálii 7:3.

Zápas s Ruskem rozhodly softbalistky agresivním nástupem v prvních dvou směnách, v kterých získaly sedm bodů. Domácí hráčky ukázaly zaplněnému hledišti Svoboda Parku v útoku účinnou krátkou hru a přidaly i dlouhé odpaly. "Samozřejmě jsem takový úvod očekával, proto se trénuje," řekl Prins v České televizi.

Levou rukou házející Lucie Maršíková držela pálkařky soupeřek zkrátka. Udělala sedm strikeautů a Rusky dokázaly skórovat v utkání pouze třikrát. "Hrálo se mi skvěle a náš tým předvedl parádní útok," uvedla Maršíková. Doufá teď, že Češky v boji o finále porazí Italky jako ve čtvrtfinálové skupině. "Jdeme do výhry," řekla.

Cenný kov získají české softbalistky na mistrovství Evropy, který se hraje jednou za dva roky, opět po čtyřech letech. Ve Španělsku skončily v roce 2009 třetí. Doma se softbalistkám tradičně daří - evropský šampionát se hraje v Praze počtvrté a potřetí se radují z medaile. V roce 1997 získaly bronz a o čtyři roky později stříbro.

Mistrovství Evropy žen v softbalu v Praze - play off:
ČR - Rusko 8:3
Nizozemsko - Itálie 7:3.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty