Rubriky:

Míčové sporty

Španělští házenkáři ve finále MS

5. února 2005 17:19 - RADÉS

Španělští házenkáři získají na mistrovství světa poprvé v historii medaili. V sobotním semifinále v Radésu připravili první porážku na turnaji domácím Tunisanům a po výhře 33:30 se probojovali do nedělního finále.

O zlato se utkají s vítězem večerního zápasu mezi Francií a chorvatskými obhájci titulu. Španělské hráče zdobí čistá obranná hra a po čtvrtfinálových skupinách vedli žebříček fair play jako nejslušnější tým turnaje. Proti Tunisku ze sebe museli vydat maximum, aby ukončili jeho senzační a nečekané tažení.

Domácím nepomohlo ani bouřlivé prostředí, které v hale v Radésu vytvořilo 13 tisíc fanoušků. V závěru prvního poločasu se blýskl Romero tříbrankovou šňůrou a dostal Španěly na koně.

Tunisané však po přestávce vyrovnali, oba týmy se poté střídaly ve vedení a ještě v 50. minutě byl stav nerozhodný 26:26. Poté však přišla pro domácí studená sprcha v podobě čtyř inkasovaných gólů za sebou a v závěru už si Evropané náskok udrželi.

Výsledek - semifinále:
Španělsko - Tunisko 33:30 (18:16)
Nejvíce branek: Romero 8/2, Garralda a Garcia po 6 - Hmám 9/1, Busnina 7. Rozhodčí: Hansson, Olsson (oba Švéd.). Vyloučení: 2:5. Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/1. Diváci: 13 000

ČTK

Zrušit