Turecko - Česká republika 1:3Volejbalisté porazili Turecko a v Evropské lize získali bronz

Čeští volejbalisté obsadili v Evropské lize třetí místo a poprvé od svého triumfu v premiérovém ročníku 2004 se vrátili na stupně vítězů. V utkání o bronz porazili na turnaji v Marmarisu domácí Turecko 3:1 po setech 21:16, 21:19, 17:21 a 21:16. Soutěž vyhrála Belgie, která ve finále zdolala Chorvatsko jednoznačně 3:0.

Čeští volejbalisté v zápase Evropské ligy proti Španělsku.

Českému výběru pomohlo k vítězství i 13 bodových bloků a osm es. "Bylo pro nás důležité zakončit Evropskou ligu vítězstvím," prohlásil kapitán týmu Ondřej Boula na webu evropské konfederace CEV. "Náš výkon byl mnohem lepší než včera (v semifinále proti Belgii). Zápas jsme kontrolovali, na dobré úrovni byly zejména útok a servis," dodal trenér Stewart Bernard.

Češi získali úvodní set pětibodovým rozdílem, obhájci loňského stříbra Turci ale postupně vyrovnali hru. Druhý set ještě domácí volejbalisté těsně ztratili, pak ale dokázali snížit na 1:2. Čtvrtou sadu už ale znovu ovládli svěřenci nizozemského trenéra Stewarta Bernarda.

Pro český výběr byla Evropská liga přípravou na vrchol sezony, jímž bude zářijové mistrovství Evropy v Polsku. Ze čtrnácti zápasů v ní reprezentanti desetkrát vyhráli.

Vítězní Belgičané, kteří prošli celou soutěží bez porážky, si zahrají kvalifikaci o účast ve Světové lize. V dosavadních deseti ročnících Evropské ligy se o prvenství podělilo osm celků, Slovensko a Nizozemsko uspěly dvakrát.