Welschův Boston propadl v Milwaukee

NEW YORK

Český basketbalista Jiří Welsch v úterním zápase zámořské NBA odehrál pětadvacet minut a nastřílel jedenáct bodů, ale jeho Bostonu to na úspěch na palubovce Milwaukee nestačilo. Celtics místním Bucks podlehli vysoko 97:121, nejlepším střelcem hostů byl s pouhými třinácti body Raef LaFrentz.

Hvězda Bostonu Paul Pierce, který byl v úterý vybrán do svého čtvrtého All-Star Game v řadě, dokonce zaznamenala pouhých sedm bodů, což je 15 bodů pod průměrem elitního střelce.

"Sami jsme se zařízli. Nedařilo se nám nic, na co jsme sáhli, to se pokazilo," kroutil po utkání hlavou Pierce. Boston tak opět přišel o svou vyrovnanou bilanci vítězství a porážek, které dosáhl nedělním vítězstvím v Minnesotě.

Boston zničil hlavně jeho bývalý hráč Mike James. Náhradník Bucks odehrál za Celtics většinu uplynulé sezóny, pak však přes Detroit zamířil do Milwaukee. V úterním duelu proti svému někdejšímu zaměstnavateli proměnil osm z třinácti trojkových pokusů a celkem zaznamenal 28 bodů.

Lepší střelecké představení ještě osmadvacetiletý James ve své kariéře neměl. "Někdy se stává, že vyměněný hráč v každém zápase proti svému bývalému klubu chce být obzvláště nebezpečný. Je to mentalita sportovců v jakémkoliv odvětví," komentoval jeho výkon trenér Milwaukee Terry Porter. Sám James však nějakou zvláštní motivaci odmítl. "Bylo to vítězství jako jakékoli jiné, nic výjimečného," prohlásil.

Spurs uspěli i bez Duncana

I bez Tima Duncana, který chyběl kvůli výronu v pravém kotníku, potvrdilo San Antonio na palubovce Charlotte výbornou aktuální formu. Spurs zvítězili 104:85, uspěli popáté za sebou a podeváté z posledních deseti utkání.

San Antonio především v úvodu zápasu podržel Radoslav Nesterovič. Slovinský pivot v první čtvrtině nastřílel sedm bodů a pomohl hostům k vedení 16:5. "Rašo hrál výborně, především v úvodu zápasu. Byl pro nás pod košem zbraní, kterou jsme při Timově absenci potřebovali," pochválil ho spoluhráč Tony Parker.

Hráči Clevelandu porazili na domácí palubovce s přehledem Toronto, které dohrávalo bez Rafera Alstona. Toho kouč Mitchell stáhl během první čtvrtiny ze hry a naštvaný hráč opustil nejen hřiště, ale dokonce i arénu.

Nejlepším střelcem Cavaliers byl Zydrunas Ilgauskas s třiadvaceti body, hvězdný James působil především v roli nahrávače. "LeBron skvěle přihrával a 'Z' výborně zakončoval. Jejich spolupráce vypadala jako při All-Star Game," komentoval hru kouč Clevelandu Paul Silas.

Nejlepším střelcem dne byl s 33 body Steve Nash, který ve velmi útočném zápasu pomohl Phoenixu k vítězství 125:123 na palubovce Sacramenta. Nash ke svému nejlepšímu střeleckému výsledku v sezóně přidal ještě 17 asistencí a Suns v hale Sacramenta vyhráli poprvé od dubna 2000.

Milwaukee - Boston 121:97
Nejvíc bodů: James 28 - LaFrentz, Reed 13 (Welsch 11).
Nejvíc doskoků: Mason 10 - Blount 6 (Welsch 3).
Nejvíc asistencí: Williams 8 - Banks 6 (Welsch 1).
Cleveland - Toronto 104:91
Nejvíc bodů: Ilgauskas 23 - Rose 21.
Nejvíc doskoků: Traylor 13 - Woods 9.
Nejvíc asistencí: James 11 - Palacio 9.
Orlando - Golden State 109:113
Nejvíc bodů: Hill 28 - Richardson 32.
Nejvíc doskoků: Cato, Howard 8 - Richardson 11.
Nejvíc asistencí: Francis 6 - Claxton, Fisher 6.
Charlotte - San Antonio 85:104
Nejvíc bodů: Kapono 17 - Parker 20.
Nejvíc doskoků: Smith 10 - Rose 10.
Nejvíc asistencí: Hart, Knight 7 - Parker 6.
Memphis - Minnesota 108:96
Nejvíc bodů: Swift, Wright 18 - Garnett 24.
Nejvíc doskoků: Wright 12 - Griffin 9.
Nejvíc asistencí: Williams 8 - Hudson 8.
Dallas - Chicago 100:107
Nejvíc bodů: Nowitzki 27 - Deng 30.
Nejvíc doskoků: Dampier, Nowitzki 12 - Cahndler 15.
Nejvíc asistencí: Finley, Terry 6 - Hinrich 6.
Denver - Utah 97:87
Nejvíc bodů: Anthony 25 - Okur 21.
Nejvíc doskoků: Camby 14 - Okur 10.
Nejvíc asistencí: Miller 10 - Eisley 8.
Sacramento - Phoenix 123:125
Nejvíc bodů: Bibby 27 - Nash 33.
Nejvíc doskoků: Miller, Webber 10 - Marion 16.
1. Seattle48331371,7
2. Minnesota49242549,0