Reprízu finále NBA zvládli opět šampioni z Detroitu

NEW YORK

Úřadující mistři NBA z Detroitu potvrdili, že se jim proti basketbalistům Los Angeles Lakers daří. V prvním vzájemném utkání od červnového finále vyhráli Pistons na vlastní palubovce jednoznačně 103:81. Velkou měrou se o to zasloužil Rasheed Wallace, jenž k 23 bodům přidal své sezónní maximum 15 doskoků.

Ilustrační foto.

O pravou odvetu se však nejednalo. "Nedá se to vůbec srovnávat. Stejné jsou jen dresy," prohlásil Wallace. Z loňského týmu Lakers zbylo jen torzo - pryč jsou Shaquille O'Neal, Gary Payton, Karl Malone i trenér Phil Jackson, navíc kvůli zranění nehraje Kobe Bryant. "Jsou teď opravdu zdecimovaní," řekl o soupeři trenér Detroitu Larry Brown.

Kalifornský tým navíc před časem kvůli zdravotním problémům opustil Jacksonův nástupce Rudy Tomjanovich a v pěti zápasech pod dočasným koučem Frankem Hamblenem uspěli Lakers pouze jednou. "Stále hledáme systém, s nímž bychom uspěli, ale nedaří se to," posteskl si Hamblen po porážce o 22 bodů.

Pistons kráčeli k šestému vítězství z posledních sedmi utkání již od úvodního rozskoku: po pěti minutách vedli o čtrnáct bodů a jejich náskok nebyl nikdy v žádném větším ohrožení. Střelcem večera byl s 25 body domácí Tayshaun Prince, v dresu hostů zaznamenal nejúspěšnější Lamar Odom o osm bodů méně.

Necelé čtyři minuty před koncem utkání proti Seattlu ještě drželi hráči Sacramenta tříbodové vedení, nakonec však prohráli 107:115. Domácí SuperSonics si tak připsali nad Králi již třetí vítězství v sezoně a poděkovali za něj především Antoniu Danielsovi. Ten zaznamenal 14 ze svých 18 bodů v závěrečné čtvrtině.

V třetím čtvrtečním zápasu zdolalo Orlando na domácí palubovce hosty z Atlanty 101:96. Nejlepší střelec utkání Steve Francis si zapsal svůj 28. bod rozhodující střelou sedmnáct sekund před koncem.

Detroit - Los Angeles Lakers 103:81
Nejvíce bodů: Prince 25 - Odom 17
Nejvíce doskoků: R.Wallace a B.Wallace 15 - Odom 9
Nejvíce asistencí: Billups 11 - Atkins 6
Orlando - Atlanta 101:96
Nejvíce bodů: Francis 28 - Walker a Delk 25
Nejvíce doskoků: Howard 20 - Childress 10
Nejvíce asistencí: Francis 9 - Diaw a Delk 4